Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Media

Duszpasterstwo medialne w Prowincji Gdańskiej jest realizowane jako jedno z głównych działań Komisji ds. Środków Społecznego Przekazu.

Zakres działań Komisji

Przy realizacji projektów medialnych Komisja wykorzystuje większość używanych obecnie środków społecznego przekazu, począwszy od materiałów drukowanych a skończywszy na zaawansowanych rozwiązaniach internetowych (zob. schemat poniżej).

Środki społecznego przekazu używane przez Komisję

Realizowane obecnie przez Komisję projekty medialne pod względem tematycznym można podzielić na informacyjne oraz ewangelizacyjne (zob. schemat poniżej).

Projekty medialne

Obecnie szczególnie rozwijanych jest 5 projektów ewangelizacyjnych:

  • «Daję Słowo» – projekt z rozważaniami do niedzielnej Liturgii słowa w formie filmów. Obecnie oprócz cotygodniowych rozważań co miesiąc ukazują się filmy z równoległego cyklu «Daję Słowo – przygotowanie», które – zgodnie z nazwą – stanowią przygotowanie teoretyczne do lepszego zrozumienia czytań z najbliższej niedzieli.
  • «3zdania» – projekt z codziennymi rozważaniami do Liturgii słowa w formie krótkich, 3-zdaniowych tekstów zilustrowanych zdjęciem. 
  • «Słowodajnia» – baza franciszkańskich komentarzy biblijnych w formie filmów, nagrań audio oraz tekstów (projekt w fazie wdrażania).
  • Rekolekcje online – publikowane okresowo cykle rozważań adwentowych i wielkopostnych w formie filmów.
  • «Skrzynka modlitwy» – projekt regularnej modlitwy w intencjach zgłaszanych przez stronę internetową. Początkowo modlitwy były odmawiane przez wyznaczone wspólnoty klasztorne, po których przejęła je wspólnota braci postulantów.

Od 2016 r. Komisja ds. Środków Społecznego Przekazu współpracuje ponadto z Telewizją Polską przy przygotowywaniu programu «Słowo na niedzielę».

Przejdź do góry strony