Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Nowy cykl „Daję Słowo – przygotowanie”

Utworzono: 21-09-2020

Od maja tego roku, redakcja FranciszkanieTV zaczęła publikować co dwa tygodnie nowy cykl filmów związanych ze Słowem Bożym – „Daję Słowo – przygotowanie”.

Jest to przygotowanie do niedzielnych Liturgii Słowa, zazwyczaj prowadzone na żywo. Początkowo spotkania odbywały się na platformie Zoom oraz jednocześnie na kanale YouTube, jednak z czasem redakcja zdecydowała się na publikację tylko w tym drugim serwisie.

Podczas „Daję Słowo – przygotowanie” omawiane są wszystkie fragmenty Liturgii Słowa (pierwsze i drugie czytanie, psalm i Ewangelia) z punktu widzenia językowego, historycznego, kulturowo-społecznego i odrobinę duchowego. Jednak ten ostatni najgłębiej przedstawiany jest w serii „Daję Słowo”, będącej komentarzem do czytań, która już od wielu lat ukazuje się na franciszkańskim portalu. Obydwa cykle prowadzi o. Mateusz Stachowski.

Nowa propozycja przewidziana jest jako pomoc dla własnej Lectio divina. Jest to pierwsza jej część, otwierająca drogę do własnego czytania i rozważania Słowa w ciszy swego serca.

Do tej pory ukazało się dziewięć odcinków. Wszystkie dostępne są do obejrzenia na stronie FranciszkanieTV oraz na kanale YouTube.

Poniżej ostatni z dotychczasowych odcinków – „Daję Słowo – przygotowanie” #9 na XXV niedzielę zwykłą.

Przejdź do góry strony