Skocz do głównej treści strony
Prowincja

13-15 maja DMK: Błogosławieństwo i przekleństwo. „Życie i śmierć jest w mocy języka”

Data: 03-05-2016

Termin: 13- 15 maja 2016
Temat: Błogosławieństwo i przekleństwo. „Życie i śmierć jest w mocy języka” (Prz 18, 21)
Odrzuć zamartwianie się, niepokoje i złe myśli…

Nasz umysł i wolna wola są celem szkodliwego oddziaływania duchów, które poprzez poruszenia zmysłowe, próbują wpływać na wyobraźnię, a tą drogą na interpretację zdarzeń, przeżyć i doświadczeń, także więc na nasze postępowanie, samopoczucie i relacje z innymi ludźmi.

Rekolekcje pozwolą Ci poznać duchowe podstawy funkcjonowania Twojego umysłu i ciała. Chcemy pomóc dostrzec Twoje schematy reagowania, sposoby negatywnego myślenia, które zwodzą duszę, a także ich skutki w postępowaniu. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się u Ciebie: zamartwianie się, narzekanie, niepokoje, projektowanie negatywnych ocen i nastawień, złe przeczucia, brak ufności i nadziei na pomyślność, na błogosławieństwo Boga. Powiemy o tym, jak odnawiać sposób myślenia i przeżywania, by myśleć i czuć pozytywnie, by oczekiwać dobrych rzeczy i zdarzeń – w zaufaniu Bogu.

W życiu duchowym istnieje prawo siewu – „to co siejesz, to zbierać będziesz”. Otrzymujemy to, co wyznajemy swoimi ustami, ponieważ wypowiadane słowa mają moc sprawczą. Biblia mówi, że wszelka zła mowa (oskarżenie, narzekanie, szemranie, złorzeczenie, krytyka) ma bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Kiedy używamy języka ku złemu, sprowadzamy śmierć i przekleństwo, a blokujemy życie i błogosławieństwo. Złe słowa wypowiadane o sobie, to droga do autodestrukcji, są one „prorokowaniem” nad sobą. W konsekwencji obciążają nas i mogą stanowić przeszkodę do życia w sposób wolny i pełny. Podobnie skutkuje zła mowa innych osób skierowana pod naszym adresem.

Od Ciebie zależy jak będziesz korzystać z języka, czy wybierzesz życie – afirmację, czy śmierć – negację. Jaki więc użytek chcesz zrobić z języka i jakie słowa wypowiadać? Jak przeciwstawiać się skutkom złej mowy innych? W jaki sposób korzystać z mocy i chwały Bożej, aby doświadczać uzdrowienia?

Jeżeli zmęczyło Cię już to, że kręcisz się w kółko i nie możesz dojść do zamierzonego celu i czujesz obciążenie negatywnego myślenia i złej mowy, to ten warsztat jest dla Ciebie.

DLA KOGO?

Zapraszamy kobiety i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą zmienić swój sposób myślenia i używania języka. Chcą uwolnić się od skutków złorzeczeń, przekleństw, złej mowy wypowiadanej przeciwko sobie oraz przez inne osoby pod naszym adresem.

POZNASZ / DOWIESZ SIĘ:

co na temat języka i mowy mówi Biblia
co to znaczy, że słowa mają moc i w jaki sposób zmieniają się w przekleństwa
jakie są skutki ducha narzekania, szemrania i krytyki (przykłady Izraelitów na pustyni oraz Miriam, siostry Mojżesza i Mikal, żony Dawida)
jakie złe komunikaty blokują w Tobie życie w pełni
dlaczego przechodzisz przez próby i doświadczenia
dlaczego te same problemy wciąż wracają do Ciebie
gdzie tkwi przyczyna Twoich problemów i jakie negatywne skutki przynosi Tobie narzekanie, szemranie, krytyka, osąd
jak usłyszeć Boży głos w problemach i jak je rozwiązać
w jaki sposób wypowiedzi kształtują rzeczywistość
jak obronić się przed złą mową innych osób
jak zmienić złe nawyki w mówieniu
czym jest dobre wyznanie i ogłaszanie zwycięstwa JEZUSA
CELE

rozpoznać różnicę pomiędzy FAKTEM a PRAWDĄ płynącą ze Słowa Bożego
odrzucić kłamstwa i fałszywe przekonania o sobie i swoim życiu
odnowić umysł i przyjąć nowy rodzaj myślenia
Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz.18.00 kolacją, a kończą w niedziele około godziny 14.00 obiadem.

Koszt rekolekcji za osobę:

Proponujemy opcje:

150 zł – wyżywienie, koszty organizacyjne, bez noclegu
190 zł – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój wieloosobowy
240 zł – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój dwuosobowy
290 zł – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój jednoosobowy
Szanowni Państwo,

Prosimy o potwierdzenie e-mailem udziału w rekolekcjach oraz dokonanie przedpłaty bezzwrotnej w wysokości 50 złotych na konto najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem rekolekcji, czyli do 9 maja 2016r :

DOM POJEDNANIA I SPOTKAŃ IM. ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO

80-822 GDAŃSK UL. ŚW. TRÓJCY 4

PNB Paribas Bank Polska S.A. ul.Okopowa 7, 80-819 Gdańsk BIC: PPAB PLPK

nr konta w PLN: 29 1600 1303 1849 0332 9000 0001

w systemie IBAN: PL29 1600 1303 1849 0332 9000 0001

Brak potwierdzenia i przedpłaty rozumiemy jako wycofanie się z udziału w rekolekcjach. Zabieg ten pozwala nam przyjąć określoną ilość osób bez niepotrzebnego blokowania miejsc. Dziękujemy za zrozumienie.

ZAPISY:

telefonicznie: +48 609 113 117
e-mail: biuro [AT] dmk [DOT] pl
REKOLEKCJE PROWADZĄ:

Irena Neumueler: teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ. Jej pasją od wielu lat jest towarzyszenie i wspieranie w rozwoju duchowym i osobistym drugiego człowieka.

o. Mateusz Stachowski OFM Conv., franciszkanin, rekolekcjonista, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Gdyni, spowiednik i kierownik duchowy, pełni posługę egzorcysta w Wilnie na Litwie, rzecznik prasowy i odpowiedzialny za media w gdańskiej Prowincji Franciszkanów, twórca internetowej telewizji – FranciszkanieTV, poeta, muzyk, kompozytor, animator wydarzeń kulturalnych, fotograf, grafik.

o. Piotr Pliszka OFM CONV.: dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony braci ze Wspólnoty Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, spowiednik, kierownik duchowy, moderator kręgu Domowego Kościoła; z zamiłowania kucharz; odpowiedzialny za projekt „Wyspa Świętego Franciszka”, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana.

o. dr Robert Zbierański OFM Conv., franciszkanin, pedagog, duszpasterz franciszkańskiej wspólnoty akademickiej w Gdańsku, prowincjalny moderator Ruchu Światło-Życie, zastępca dyrektora Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego.

DMK-błogosłwieństwo-przekleństwo

Przejdź do góry strony