Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Co zrobić… by świat usłyszał Dobrą Nowinę?

Data: 25-05-2017

Odpowiedź jest prosta – zaufać i dać się prowadzić. Joanna Jaskółowska, wspierana przychylnością Nieba, przyjaciół i liczną rzeszą wolontariuszy, jest tego najlepszym przykładem. Wszystko zaczęło się od jednego małego pomysłu, pragnienia, które postanowiła wprowadzić w czyn. Koncert ewangelizacyjny w Ostródzie.

W tym roku odbędzie się jego piąta, jubileuszowa edycja. I tym razem świat usłyszy o wielkości Boga, o jego wspaniałości, miłosierdziu, miłości i nadziei. Każdy z nas będzie mógł słowem i pieśnią uwielbiać Pana Boga za nieskończone dary i łaski, jakimi nas obdarza.

Tegoroczny koncert odbędzie się w niedzielę po Bożym Ciele, czyli 18 czerwca o godzinie 18:30 w ostródzkim amfiteatrze. Będzie on poprzedzony trzydniowymi warsztatami muzycznymi, które poprowadzą muzycy z zespołu Gospel Rain z Lublina. Jest to ich druga wizyta w naszych ostródzkich progach. Przewidziane są zajęcia wokalne jak i instrumentalne. Każdy wiec znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Gospel Rain to jeden z najlepszych w Polsce zespołów muzyki chrześcijańskiej. Kilkudziesięcioosobowym zespołem, tworzonym przez pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów kieruje charyzmatyczny lider, wybitny muzyk, kompozytor i dyrygent Grzegorz Głuch. To on, wraz z muzykami zespołu poprowadzą tegoroczne warsztaty muzyczne. Mają one na celu nie tylko poznać twórczość zespołu Gospel Rain, ale przede wszystkim podszkolić się wokalnie i instrumentalne. Są świetną okazją, by rozwinąć swoje talenty i zainteresowania, ale także dzięki pomocy doświadczonych muzyków poznać siebie i swoje możliwości. Czas konsultacji i indywidualnych rozmów na pewno wzbogaci każdego uczestnika. Oprócz warsztatowych kwestii przewidziana jest także strawa duchowa – Msze, katechezy, konferencje. Finałem warsztatów jest występ na deskach ostródzkiego amfiteatru razem z zespołem w dniu koncertu.

Na ten czas nasze zaproszenie przyjęła także Pani Patrycja Hurlak – aktorka, znana także jako „nawrócona wiedźma”, której zainteresowanie czarną magią przerodziło się w zniewolenie. Zgodziła się opowiedzieć o swojej drodze przemiany i nawrócenia podczas konferencji przewidzianej w ostatnim dniu warsztatów jak i na samym koncercie, który poprowadzi. Swoim duchowym wsparciem będzie nas ogarniał franciszkanin neoprezbiter – o.Bartłomiej M. Ewertowski.

Zapraszamy wszystkich chętnych, by uwielbiać Pana Boga w śpiewie i słowie, w drugim człowieku oraz w muzyce. Niech Świat usłyszy.

Bliższe informacje

Przejdź do góry strony