Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Dni skupienia u Klarysek

Data: 05-02-2020

Całym sercem pokochaj Tego,
który się cały oddał dla twej miłości

św. Klara

Dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu, to czas przeżywany w klimacie ciszy, modlitwy, wsłuchiwania się w natchnienia Ducha Świętego, w oddzieleniu od codzienności i hałasu współczesnego świata.

Dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu, to propozycja dla młodych kobiet, które noszą w swoim sercu pragnienie szczególnego spotkania z Chrystusem, szukają odpowiedzi na Jego wołanie w sercu lub pragną bliżej poznać naszą duchowość.

W programie tych dni między innymi: Eucharystia, wspólna Liturgia Godzin z siostrami, czas na adorację, słuchanie słowa Bożego i osobistą modlitwę, możliwość indywidualnej rozmowy z siostrą.

TERMINY I TEMATY (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się):

  • JEDNODNIOWE:

7 III, 21 III  Wpatrywać się w Chrystusa

10 X Błogosławiony wybór, 12 XII Kochać Jezusa całym sercem

Tematyka tych dni oparta jest na poszczególnych Listach św. Klary z Asyżu. Podczas tego jednodniowego czasu skupienia, będziemy starały się  znaleźć odpowiedzi na ukryte pragnienie serca do życia w bliskości z Jezusem.

Rozpoczęcie o godz. 11.00, zakończenie około godz. 17.30.

  • KILKUDNIOWE:

10-11 VI  św. Klara chrześcijanka

– tak mówił o niej Jej duchowy przyjaciel i przewodnik życia, św. Franciszek. To propozycja, która również skierowana jest do kobiet, które w swoim życiu już dokonały zasadniczego wyboru drogi powołania, ale pragną bliżej poznać naszą duchowość i żyć nią w codzienności.

Rozpoczęcie o godz. 15.30, zakończenie około godz. 18.00.

3-5 VII Życiem chwalić Boga, 19-20 IX Iść za Barankiem

Powołanie – czym jest? W tych dniach razem ze św. Klarą z Asyżu będziemy szukać odpowiedzi na wołanie Boga,  podążając za Barankiem – jak Ona.

W pierwszym terminie: rozpoczęcie o godz. 18.30, zakończenie około godz. 16.00.

W drugim terminie: rozpoczęcie o godz. 11.00, zakończenie około godz. 16.00

8-11 VIII Gdy Ojciec niebieski oświecił moje serce łaską

To szczególne dni przeżywane w bezpośrednim przygotowaniu do uroczystości św. Klary z Asyżu. Zapraszamy młode kobiety do odkrywania odważnej drogi życia kontemplacyjnego w klauzurze. Rozpoczęcie o godz. 18.30, zakończenie około godz. 13.00

ZGŁOSZENIA:

nowicjat [AT] klaryski [DOT] pl

lub telefonicznie (prosić s. Joannę)

12 422 16 12

721 857 511

www.klaryski.pl

Przejdź do góry strony