Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Koncert „Celebrate Gospel”

Data: 08-08-2017

11 sierpnia, na godz. 18.00, zapraszamy do naszego kościoła franciszkańskiego w Kwidzynie, na koncert „Celebrate Gospel”.

Będzie  to dawka żywiołowej muzyki w wykonaniu artystów, dla których gospel jest prawdziwą pasją i sposobem na życie. Ten polsko – brytyjski projekt tworzy grupa kilkunastu śpiewających oraz grających na instrumentach artystów. Ukazuje on różnorodność muzyki gospel, sięgającej tradycją początków XIXw a będącej kolebką oraz inspiracją dla wielu nowo powstałych gatunków muzycznych. Na koncercie usłyszymy zarówno tradycyjne pieśni gospel jak i nowoczesne autorskie kompozycje. Utwory solowe, duety a wszystko z towarzyszeniem instrumentalistów oraz czarnoskórego zespołu wokalnego z Wielkiej Brytanii.

Colin Williams ma bogate, ponad 30 letnie doświadczenie w śpiewaniu muzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Jego wielka miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania wielu chórów i artystów w tym min.: The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Colin pracował również dla
BBC, przygotowując programy takie jak BBC’s „Songs of Praise” i BBC Radio 2’s „Gospel Train”. Colin prowadził wiele warsztatów gospel w całej Europie min.: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Gabriela Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu.
Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show „Bitwa na głosy”. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat .Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” (2015). Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu SuperDebiuty 2014. Wystąpiła, a także przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

Zespół wokalny to grupa 7 czarnoskórych wokalistów z Wielkiej Brytanii, których łączy wspólna miłość do muzyki. Śpiewają w chórach i zespołach od najmłodszych lat. Towarzyszą chórom jak i wielu rozpoznawalnych artystom na całym świecie. Ich muzyczne wpływy to: Hezekiah Walker, Walter and Edwin Hawkins, Ray Charles, Ed Sheeran, Kierra Sheard, Mali Music, Kirk Franklin to Richard Smallwood. Poprzez wpływy tych artystów rozwijają swoje talenty oraz możliwości wokalne. Miłość do muzyki pozwala podróżować poszczególnym wokalistom do rożnych części Wielkiej Brytanii a nawet świata. Teraz przyszedł czas na dzielenie się to miłością do Gospel w Polsce.

Zespół muzyczny – to profesjonalni muzycy, absolwenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Mają kilkunastoletnie doświadczenie w muzyce gospel. Współpracowali m. in z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Marek Bałata, Andrzej Lampert, David Daniel, Solomon Facey, Wayne Ellington, Peter Francis, Brian Fentress Skład zespołu: Bogusław Kaczmar – instr. klawiszowe, Wojciech Gąsior – bas, Łukasz Zając – perkusja

Miejsce: Kościół OO. Franciszkanów

Data: 11 sierpnia 2017 r., godz. 18:00

Wstęp wolny.

za: kwidzyn1.pl

Przejdź do góry strony