Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Męczennicy z Pariacoto w Jastrzębiej Górze

Data: 30-07-2020

Już w najbliższe sobotę i niedzielę (1 i 2 sierpnia 2020 r.) relikwie I stopnia męczenników z Pariacoto będą w jednym z najdalej na północ wysuniętym punkcie i parafii w Polsce. Zapraszamy do Parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze.

To kolejne miejsce w Polsce, gdzie od najbliższej niedzieli będą na stałe relikwie 1 stopnia Męczenników – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka ex ossibus (kawałki ich kości).

W ramach spotkania z męczennikami bracia franciszkanie przybliżą wiernym postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9 sierpnia 1991 r., a wyniesionych na ołtarze 5 grudnia 2015 r.

Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość uczczenia relikwii, jak również przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny obrazek z relikwiami drugiego stopnia ex-indumentis (czyli cząstki ich ubrań). Będzie tam również można nabyć materiały związane z męczennikami: książki, filmy, obrazki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz wczasowiczów do Jastrzębiej Góry 1-2 sierpnia na spotkanie z błogosławionymi męczennikami z Pariacoto.

Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków
tel. +48 12 42 86 111

 

https://www.parafia-jastrzebiagora.pl/

www.meczennicy.franciszkanie.pl

www.youtube.com/MichaliZbigniew

www.facebook.com/meczennicy.pariacoto

Przejdź do góry strony