Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rekolekcje „W imię Ojca…”

Data: 04-05-2019

Na rekolekcje „W imię Ojca…” zapraszamy do Gdańska w dniach 31 maja – 2 czerwca.

Każdą modlitwę rozpoczynamy i kończymy „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Kim są? Co mówią o sobie? Jak budować z nimi relacje? Jeden Bóg – trzy Osoby… Trzyczęściowe rekolekcje w oparciu o Słowo Boże, które mają pomóc odkryć, zrozumieć, pokochać – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Część pierwsza – „W imię Ojca…” już na przełomie maja i czerwca.

W każdym, kto odkrył istnienie i działanie Boga w swoim życiu, pojawia się pragnienie, aby poznać Go lepiej, aby się Go uczyć, aby sie doń zblizyć. Częstokroć na tej drodze okazuje się, że obrazy Boga, które nosimy w sobie są niepełne, lub zniekształcone poprzez różnorodne wpływy zewnętrzne, lub nasze dawniejsze zaniedbania. W tych rekolekcjach chcemy przyjrzeć się biblijnemu obrazowi Boga Ojca – Tego, który stwarza, rodzi, kształtuje, błogosławi i uświęca. Chcemy poznać Ojca na podstawie Objawienia, a zatem Pismo Święte będzie dla nas absolutną podstawą. Poznając chcemy adorować piękno Boga – drugą płaszczyzną tych rekolekcji będzie zatem adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy również pogłębić świadomość wypowiadanych co niedzielę słów – Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego…

Cel:

– Odkrycie roli Boga Ojca w historii zbawienia i w osobistej historii każdego z nas.

– Wspólne uwielbienie Boga Ojca.

– Konfrontacja ojcostwa Bożego z ojcostwem naszych ziemskich ojców prowadząca do wdzięczności wobec nich, lub do przebaczenia.

Dla kogo?

Mężczyźni i kobiety w każdym wieku, którzy odczuwają w sobie pragnienie budowania relacji z Bogiem Ojcem.

Rekolekcje prowadzi: o. Michał Nowak OFMConv.

Szczegóły i zapisy na stronie: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/w-imie-ojca/

Przejdź do góry strony