Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rekolekcje online – Walka duchowa cz.3 Pokusy Maryi

Data: 25-05-2020

Zapraszamy w dniach 5-7 czerwca na rekolekcje franciszkańskie online „Walka duchowa cz.3. Pokusy Maryi.”.

Rekolekcje odbędą się na żywo na platformie Zoom. W każdy z trzech dni wygłoszona zostanie katecheza o godz. 21:00.  Poprowadzi je o. Mateusz Stachowski.

Zdaje się, że nauczyliśmy się patrzeć na Matkę Bożą trochę jak na śliczną figurkę, która jest może i blisko, ale nie jest do końca realna. No bo jak może rozumieć nasze strapienia, zmagania ze słabościami, ataki niewybrednych pokus, skoro sama była niepokalana – bez grzechu pierworodnego?

Ale czy Niepokalane Poczęcie oznacza, że Maryja nie doświadczała ataku złego ducha, jego wrednych pokus, zaciętych ataków? Wręcz przeciwnie! Przez całe swe życie Matka Najświętsza musiała być czujna i walczyła każdego dnia jak wytrawny żołnierz, który wie, że często w najmniej oczekiwanym momencie nieprzyjaciel może przypuścić okrutny atak.

Jak się broniła? Jak walczyła? W jaki sposób diabeł próbował ją złamać? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie rekolekcji. W trzeciej części cyklu „Walka duchowa” przyglądamy się pokusom Maryi i – jak zawsze – staramy się od Niej uczyć, by wytrwać do końca.

Trzecia część przynosi nam otuchę w postaci zwycięstwa Boga w Maryi Niepokalanej, dzięki której wiemy jak skutecznie odpierać ataki złego ducha.

Rekolekcje są zaadresowane do osób dorosłych oczekujących pomocy w duchowych zmaganiach.

Zapisz się na rekolekcje

Wyślij zgłoszenie na adres rekolekcje [AT] dmk [DOT] pl

W odpowiedzi otrzymasz linki i hasła do spotkań na platformie Zoom. (nie będzie innej transmisji)

Rekolekcje są darmowe. Zapraszamy!

Przejdź do góry strony