Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rozpoczęły się obchody 800-lecia

Data: 02-10-2009

Przypominamy program ogólnopolskich obchodów 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka przez Stolicę Apostolską. Jubileusz rozpoczął się dzisiaj w Krakowie i potrwa do niedzieli (30 września-4 października):
Środa, 30 września

15.00-18.00 Kwesta braci na rzecz ubogich przed Galerią Krakowską i Centrum Handlowym M1

Czwartek, 1 października

9.00 – Kapituła namiotów dla braci (Wieliczka, ogrody klasztoru franciszkanów. Kilkuset braci wyjedzie pociągiem z Krakowa Głównego o godz. 7.36. Po przyjeździe do Wieliczki o godz. 8.00 zostaną powitani na peronie przez włodarzy miasta).
14.15 – Koncert w ogrodzie: Lidia Jazgar z zespołem Galicja (Wieliczka, klasztor franciszkanów)
17.00 – Eucharystia (Kraków, Bazylika św. Franciszka, ul. Franciszkańska. Mszę odprawiają biskupi franciszkańscy z Uzbekistanu, Boliwii, Ukrainy i Polski i prowincjałowie franciszkańscy)
20.00 – mecz piłki nożnej – franciszkanie (trzy gałęzie) vs krakowscy oldboye (Cracovia, Wisła i Hutnik). Mecz na stadionie KS Nadwiślan, ul Koletek 20). Oldboye: Sarnat, Mielcarski, Moskal, Bukalski, Koźmiński, Matyja, Walankiewicz, Hajduk, Szymkowiak, Kowalik, Węgrzyn, Pater.

Piątek, 2 października

9.00-16.00 Sympozjum naukowe „Franciszkanie: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Kulturotwórcza rola Zakonu Franciszkanów w Polsce” (AGH, G, ul. Reymonta 7)
17.00 – Eucharystia (Kraków, kościół bernardynów przy ul. Bernardyńskiej)./

Sobota, 3 października

10.00-16.00 – Dzień otwarty w zakonach franciszkańskich. Możliwość zwiedzania klasztorów w Krakowie przy ulicach: Franciszkańskiej, Reformackiej, Bernardyńskiej i Kapucyńskiej
20.00 – Koncert jubileuszowy na Rynku Głównym w Krakowie „Transitus. Oratorium o życiu i śmierci świętego Franciszka z Asyżu”. Tekst i muzyka: Beata i Joachim Mencel. Wykonawcy: Natalia Niemen, Kasia Kurzawska, Jorgos Skolias, New Life Music, Orkiestra Krakowska, Promyczki, Chór Franciszkański Rynek Główny w Krakowie. Wstęp wolny.

Niedziela, 4 października, Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

10.30 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach)
14.00-18.00 – Franciszkański dzień misyjny. Koncerty zespołów franciszkańskich i ewangelizacja uliczna prowadzona przez grupy braci (Rynek Główny w Krakowie)

za: franciszkanie.pl

Przejdź do góry strony