Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Spotkanie autorskie - Maryja. Biografia

Data: 16-03-2024

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami niezwykłej książki pt. Maryja. Biografia - Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem.

16 marca, godz. 14:00 - Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana, ul. Świętej Trójcy 4, Gdańsk.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z autografami po cenie promocyjnej.

 

„Maryja. Biografia” to pierwsza tak obszerna, dobrze udokumentowana i bogato ilustrowana opowieść o ziemskim życiu Matki Bożej. Reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń, autorzy kilkunastu książek tłumaczonych na wiele języków świata, tym razem prowadzą dziennikarskie śledztwo dotyczące Miriam z Nazaretu. Odtwarzają przebieg jej życia, rekonstruując wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Jeżdżą po Ziemii Świętej, Egipcie, Turcji, Grecji, spotykając się z historykami, biblistami i archeologami biblijnymi. Rozmawiają z naukowcami prowadzącymi wykopaliska archeologiczne w Nazarecie, badającymi autentyczność Domu Maryi w Loreto czy dokonującymi ekspertyz relikwii czczonych jako własność Matki Bożej. Rezultatem ich poszukiwań jest bogato ilustrowana biografia dotycząca najbardziej wpływowej kobiety w dziejach świata.

Dzieje Matki Bożej nie ograniczają się jedynie do przedstawienia faktów, opartych na badaniach historyków, biblistów czy archeologów biblijnych oraz na osobistych rozmowach autorów książki z naukowcami. Zawierają również teologiczne interpretacje opisywanych wydarzeń, które przez stulecia kształtowały pobożność maryjną. Całość ilustrowana jest fotografiami Janusza Rosikonia ze wszystkich miejsc związanych z życiem Maryi w Ziemi Świętej, a także z fotografiami zrobionymi w Egipcie (w miejscach, które tradycja wiąże z pobytem Świętej Rodziny), w Efezie w Turcji oraz na wyspie Patmos w Grecji, a także w wielu miejscach kultu maryjnego na świecie.

 

KSIĄŻKA O NAJPIĘKNIEJSZEJ KOBIECIE ŚWIATA. O Matce Słowa które stało się Obrazem Boga. Słowa i obrazy zapraszają czytelnika do niezwykłej podróży przez ewangeliczne czasy i przestrzenie utkane ze światła i łaski.

Bp Michał Janocha, prof. historii sztuki, Uniwersytet Warszawski

PUBLIKACJA TA JEST BARDZO CENNYM WKŁADEM w dzieło przybliżenia w sposób atrakcyjny (poprzez tekst i zdjęcia) Osoby Najświętszej Maryi Panny z Nazaretu. Autorzy na podstawie Pisma Świętego apokryfów nauczania i liturgii Kościoła odtwarzają życie ziemskie Maryi oraz ukazują najważniejsze formy Jej kultu.

dr hab. Grzegorz Bartosik OFMConv, mariolog

ZE WZGLĘDU NA TEOLOGICZNĄ I DUCHOWĄ ZAWARTOŚĆ książkę tę można uznać za „katechizm maryjny” w dodatku napisany przy zachowaniu wszelkich wymogów rzetelnego dziennikarstwa śledczego. Z pewnością dostarczy czytelnikowi zarówno wiedzy jak i pocieszenia.

Ks. Robert Skrzypczak, prof. teologii dogmatycznej, Akademia Katolicka w Warszawie

 

Więcej o książce: https://www.rosikonpress.com/pl/products/maryja-biografia-256.html

 

Spotkanie autorskie - Maryja. Biografia

Przejdź do góry strony