Skocz do głównej treści strony
Prowincja

XXI Tradycyjne Zaduszki Jazzowe

Data: 29-10-2019

Zaduszki Jazzowe to piękny polski zwyczaj, mający swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie, gdzie muzycy tworzyli historię polskiego jazzu. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie już w oficjalnej formie, pozwalając na uczestnictwo szerszemu gronu odbiorców ponad 1000 osób.

XXI Tradycyjne Zaduszki Jazzowe
2 listopada 2019 r. godz. 19.00
Kościół franciszkanów w Gdyni
ul. Ujejskiego 40

Występujący podczas XXI Tradycyjnych Zaduszek Jazzowych to artyści uznani stanowiący czołówkę polskiego jazzu i bluesa.

Prowadzenie: Joanna Knitter i Leszek Dranicki

Zagrają:
Maja Babyszka, Roman Badeński, Krzysztof Duda, Przemek Dyakowski, Michał Felski, Sebastian Goerz, Piotr Góra, Emilia Gurzęda, Wojtek Hamkalo, Darek Herbasz, Artur Jurek, Maks Kreft, Jędrzej Kubiak, Janusz Mackiewicz, Grzegorz Michalik, Jakub Noga, Paweł Osicki, Marek Romanowski, Jacek Siciarek, Marcin Stefaniak, Piotr Szlempo, Irek Wojtczak, Szymon Zuelhke

Muzycy poświęcają swój czas i dzielą się ze słuchaczami owocem swojego talentu, nie pobierając gaży. Chcą oni przede wszystkim upamiętnić zmarłych już kolegów i mistrzów różnych gatunków muzyki – jazzu, bluesa, rocka, reagge i innych.

Zaduszki Jazzowe w Kościele Franciszkanów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni, wpisały się w kalendarz ważniejszych oczekiwanych dorocznych koncertów. Gromadzą wielopokoleniowe grono słuchaczy, którzy wypełniają po brzegi nawę kościoła. Muzycy traktują udział w Zaduszkach w sposób ambicjonalny, co roku spontanicznie pojawiają się nowe nazwiska.

Wstęp wolny < Przynieśmy światełka


Organizatorzy:
Miasto Gdynia
Gdyńskie Centrum Kultury
Klub Muzyczny Ucho

Przejdź do góry strony