Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zaproszenie: Asyż w Gdańsku 2011

Data: 20-10-2011

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Modlitwie o Pokój. Tegoroczny „Asyż w Gdańsku” rozpoczniemy w niedzielę 23 października br. o godz. 13.00 pod namiotem na dziedzińcu kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku. We wspólnej modlitwie wezmą udział katolicy i przedstawiciele wspólnot mniejszościowych z Pomorza. Już tradycyjnie przygotowania międzyreligijnego spotkania podjęli się Franciszkanie we współpracy z Gminą Muzułmańską oraz Niezależną Gminą Wyznania Mojżeszowego w Gdańsku.

Druga część „Asyża…” odbędzie się 8 listopada br. o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Tym razem Sympozjum Jedności zatytułowane zostało „Droga do miejsc świętych”. Moderować je będzie red. Adam Hlebowicz. Zaproszenie przyjęli m.in.: Helena Szabanowicz „Moja pielgrzymka do Mekki”, Jakub Skrzypczak „Święte Miasto Jeruzalem”, Grzegorz Górny „Tradycje polskiego pielgrzymowania” oraz trzej Pielgrzymi: Dominik, Wojciech i Roman „Z Moskwy, Fatimy i Jedrozolimy do Asyżu”.

W roku bieżącym przypada Jubileusz 25-lecia spotkania przywódców religijnych z całego świata we włoskim Asyżu. Z tej okazji też Benedykt XVI przybędzie do Asyża na spotkanie w duchu dialogu z kościołami, w tym z żydami i muzułmanami. W spotkaniu wezmą też udział o. Roman Zioła, dyrektor DMK oraz o. Mateusz Stachowski, reprezentujący zakon gdańskich franciszkanów. Przekażą Ojcu Świętemu przesłanie „Asyża w Gdańsku”. Na spotkanie z papieżem dotrą też trzej Pielgrzymi: Roman, Wojciech i Dominik, którzy przed kilkoma miesiącami samotnie wyruszyli w pieszą pielgrzymkę z Moskwy, Fatimy i Jerozolimy do Włoch.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version

Zobacz także:

Asyż w Gdańsku 2010

Asyż w Gdańsku 2009

Asyż w Gdańsku 2008

Przejdź do góry strony