Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zaproszenie: Joszko Broda w Gdańsku

Data: 27-12-2011

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania! Tym razem wystąpi ceniony w Polsce artysta – Joszko Broda z zespołem. Koncert będzie wyjątkowy. W programie znajdą się kolędy i pastorałki zakorzenione w kulturze Polski “kresowej i górskiej”. Ich piękno na nowo odkrył Joszko Broda, korzystając z dorobku naukowców z UMCS w Lublinie oraz bogatych zbiorów Jerzego Bartmińskiego.

Dzięki naszej współpracy artysta postanowił włączyć do swojego repertuaru elementy nawiązujące do kultury kaszubsko-pomorskiej. Wzorem lat ubiegłych podczas koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz ratowania cennych zabytków jednej z największych i najpiękniejszych pomorskich świątyń – średniowiecznego kościoła Świętej Trójcy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rekonstrukcję barokowych organów.

Wstęp wolny!

Przedsięwzięciu patronują prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz minister prowincjalny gdańskich franciszkanów o. Adam Kalinowski. Koncert odbędzie się w piątek 6 stycznia 2012 r. o godz. 15.00 we franciszkańskim Kościele Świętej Trójcy w Gdańsku.

Więcej na stronie www.dmk.pl

Przejdź do góry strony