Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zobaczyć Niewidzialnego – rekolekcje ze św. Franciszkiem

Data: 11-09-2018

Co sprawia, że nie jesteś gorliwy w praktykowaniu wiary? Może to, że nie doświadczasz ani obecności, ani działania Pana Boga w codziennych sprawach? „Czy Bóg naprawdę się mną interesuje? Czy naprawdę kocha?” A jeśli tak (słyszysz o tym ciągle w kościele), to dlaczego nic z tego nie wynika?
Czy jest możliwe zobaczyć Niewidzialnego, dostrzec Jego obecność, doświadczyć Jego miłości w praktyce?

Oczywiście! Inaczej nasza wiara byłaby tylko zbiorem nudnych przepisów, których zachowanie mało kogo by interesowało. Rekolekcje „Zobaczyć Niewidzialnego: jak spotkać Boga w codzienności”/Jak przyjąć trudne wydarzenia życia? mają pomóc Ci odkrywać Boga w miejscach i momentach, które zdają się być całkowicie pozbawione Jego obecności. Przewodnikiem będzie dla nas mistrz duchowości – św. Franciszek z Asyżu.

Święty Franciszek to jeden z najbardziej znanych świętych. Święty Franciszek to jeden z najmniej znanych świętych.

Wbrew pozorom te dwa zdanie nie są sprzeczne ze sobą. O świętym Franciszku słyszeli niemal wszyscy: wierzący i niewierzący, chrześcijanie i niechrześcijanie, ludzie kultury, ekolodzy, muzycy, dzieci, zakochani.
To ten święty, który z uśmiechem biega po łąkach i chwali Pana Boga w kwiatach, w ptakach, w słońcu? Tak, to nie ten.

Choć w bieganiu ze śmiechem po umbryjskich dolinach nie ma nic złego, to jednak taki obraz Biedaczyny z Asyżu (jak nazywamy św. Franciszka) jest na tyle niepełny, że mocno zaciemnia to, jakim był naprawdę. Od św. Franciszka będziemy się więc uczyć prawdziwej radości, a nie tylko tej opartej o przyjemne wydarzenia. On nauczy Cię widzieć Jezusa tam, gdzie mało kto się Go spodziewa.

Zapraszamy na rekolekcje!

Rekolekcje to czas:

– katechezy i ćwiczeń;
– wspólnej Mszy Świętej;
– Adoracji;
– medytacji i modlitwy;

Dla kogo?

Rekolekcje „Zobaczyć Niewidzialnego/Jak przyjąć trudne wydarzenia życia?” są dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją relację z Jezusem, chcą nauczyć się spotykać Pana Boga w trudnych doświadczeniach, w strapieniach i cierpieniu; dla tych, którzy chcą, by ich wiara miała prawdziwy wpływ na ich życie.

Rekolekcje prowadzi: o. Mateusz Stachowski OFMConv.

Termin: 5 – 7 października 2018 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku

Zapisz się na rekolekcje – tutaj

Przejdź do góry strony