Skocz do głównej treści strony
Prowincja

33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych! Czy się odbędzie?

Utworzono: 27-04-2020

Tożsamość, to hasło tegorocznego spotkania młodych w Kalwarii Pacławskiej, które zaplanowane jest w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia 2020 r.

Pomimo wielu niepewności, co do rozwoju pandemii w Polsce, chcemy ogłosić, że FSM się odbędzie. Jednak jego formuła może być inna niż ta znana nam od wielu lat. Kadra Franciszkańskiego Spotkania Młodych przygotowuje różne warianty w związku z organizacją spotkania, dlatego chcemy wszystkich zaprosić do modlitwy w intencji tego dzieła i zarezerwowania sobie ostatniego tygodnia lipca na czas spędzony w niezwykłej atmosferze kalwaryjskich spotkań.

Na 33. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych postaramy się na nowo odkryć naszą TOŻSAMOŚĆ. Gdzie znajduje się źródło naszego życia? W czym możemy się najpełniej zrealizować jako ludzie? W jaką stronę zmierza nasza historia? Co myśli o nas Bóg, drugi człowiek? Jak postrzegam samego siebie?

W tym roku towarzyszy nam logo, będące odbiciem linii papilarnych palca. Jest to niepowtarzalny znak identyfikacyjny. Według nauki, linie papilarne są w pewnym procencie tożsame z liniami naszych rodziców. Zatem określają nie tylko naszą tożsamość, ale również konkretnej rodziny. W tych niezwykłych liniach ukryta jest ostatecznie dłoń Stwórcy: Oto wyryłem Cię na obu mych dłoniach (Iz 49,16a). Dzięki temu, że Bóg utożsamił się z człowiekiem stając się nim w Jezusie, mamy prawo utożsamić się z naszym Zbawicielem. To On, w każdym swoim czynie pokazuje nam kim jesteśmy. Św. Ireneusz powiedział, że Bóg stał się człowiekiem, by człowiek mógł stać się Bogiem. W tej prawdzie ukryta jest nasza tożsamość. On rozpoznaje w nas Swoje dzieci – my możemy rozpoznać w Nim siebie.

Zatem logo tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych jest zaproszeniem do tego by stać się człowiekiem świadomym swojej tożsamości, pochodzenia, historii i celu.

Zapraszamy na stronę www.fsm.franciszkanie.pl,gdzie będziemy systematycznie informować o stanie przygotowań i naszych planach w związku z FSMem 2020.

za: franciszkanie.pl

Przejdź do góry strony