Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Dania: ponowna obecność

Utworzono: 07-02-2017

W czwartek 2 lutego 2017 r. w Kopenhadze, stolicy Danii, rozpoczęli swoją posługę dwaj „misjonarze”, dając nowy początek obecności naszego zakonu w tej części Europy.

Jednym z nich jest fr. Tomislav CVETKO z prowincji św. Hieronima w Chorwacji, a drugim fr. Tomaž MAJCEN z prowincji św. Józefa w Słowenii.
Na uroczystość przybyli ich ministrowie prowincjalni: fr. Josip BLAŽEVIĆ (Chorwacja) i fr. Milan KOS (Słowenia), a także asystent generalny CEF fr. Miljenko HONTIĆ.
Z kolei ze Szwecji przyjechało wszystkich sześciu naszych współbraci pracujących w Jönköping na czele z gwardianem fr. Joseph NILSSON, aby powitać dwóch nowych misjonarzy, którzy od tej pory będą ich sąsiadami.
Wszyscy bracia zostali powitani przez biskupa Kopenhagi Czesława KOZONA i wikariusza generalnego diecezji mons. Niels ENGELBRECHT.
W południe odprawiono Mszę św. pod przewodnictwem asystenta generalnego CEF, a następnie wszyscy udali się na obiad do mieszkania wikariusza generalnego, gdzie również dołączył biskup, który z powodu pogrzebu nie mógł wziąć udziału w liturgii. Obydwaj „misjonarze” natychmiast rozpoczynają kurs języka duńskiego.

Fr. Miljenko HONTIĆ OFMConv, asystent generalny CEF

za: ofmconv.net

Przejdź do góry strony