Skocz do głównej treści strony
Prowincja

II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

Utworzono: 03-08-2018

15 września 2018 r. już po raz drugi w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.


Skąd pomysł?

W ubiegłym roku świętowaliśmy wiele pięknych jubileuszy. Wśród nich 100. rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana. Z tej okazji w Niepokalanowie wielokrotnie w ciągu roku spotykali się rycerze Niepokalanej i miłośnicy tego miejsca, by dziękować Dobremu Bogu za to dzieło i jego założyciela – św. Maksymiliana Marię Kolbego. „Wiele dla dorosłych, ale nic dla dzieci…” – ta myśl była iskrą, która rozpaliła serca wielu ludzi, którzy z entuzjazmem i otwartymi sercami dołączyli się do ojców franciszkanów i sióstr franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej i podjęli inicjatywę zorganizowania spotkania dla dzieci. I tak 16 września 2017 r. Niepokalanów zgromadził dzieci z całej Polski – małych rycerzy Niepokalanej, czytelników „Małego Rycerzyka Niepokalanej” i wszystkich, którzy zapragnęli tego dnia przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę włączyć się w to spotkanie.

Co na nas czeka w tym roku?

W tym roku będziemy dziękować Panu Bogu i Niepokalanej za 100. rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana. Z tej okazji każde dziecko otrzyma od niego samego (w jaki sposób – niespodzianka!) prezent – pamiątkową figurkę. Również w to dziękczynienie wpisuje się jedno z jego dzieł – „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, miesięcznik dla dzieci – ponieważ we wrześniu minie dokładnie 80 lat od wydania pierwszego numeru. Centralnym punktem będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz. Tego dnia na dzieci będzie czekało wiele niespodzianek: możliwość zwiedzenia Niepokalanowa, wiele zabaw, konkursów, szlaków sprawnościowych. Dla tych, którzy nie są jeszcze w Rycerstwie Niepokalanej możliwość zapoznania się z nim i wstąpienia w jego szeregi, a ci, którzy już są rycerzami będą mogli sprawdzić swoje umiejętności rycerskie w praktyce! Nie zabraknie spotkań z ciekawymi gośćmi, którzy pomogą najmłodszym sprawdzić swoje zdolności manualne. Dla miłośników dobrej muzyki i zabawy koncert „Małego Chóru Wielkich Serc” pod przewodnictwem o. Piotra Kleszcza OFMConv. Spotkanie typowo rycerskie, dlatego wszystkie dzieci zachęcamy do przebrania się w rycerzy i damy dworu. Zatem do zobaczenia w Niepokalanowie!

Więcej informacji na: www.malyrycerzyk.pl

Zgłoszenia:

– tel.: 46 864 21 79; 46 864 22 22,
– e-mail: redakcja [AT] malyrycerzyk [DOT] pl

s. Julia Maria Koczot SFMI
redaktor naczelna „Małego Rycerzyka Niepokalanej”

Przejdź do góry strony