Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Kalwaria Pacławska: ukraińska pielgrzymka pokoju

Utworzono: 20-09-2014

Błaganiem o pokój na Ukrainie była tegoroczna XIII Lwowska Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej.

Rozpoczęła się ona Mszą św. sprawowaną w kościele św. Józefa w Balicy 11 sierpnia o godz. 7.00 przez biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej Leona Małego.

W dwóch grupach, lwowskiej i mościckiej, szło 250 osób, w tym ośmiu kapłanów, 4 siostry zakonne i jeden diakon. Pielgrzymi byli w wieku od 6 do 86 lat. Pielgrzymka była wspomagana przez Caritas archidiecezji przemyskiej, strażaków, parafie w Medyce, Przemyślu i Kormanicach.

12 sierpnia, na początku drugiego dnia pielgrzymki, w katedrze w Przemyślu sprawował Eucharystię dla pielgrzymów biskup sufragan archidiecezji przemyskiej Stanisław Jamrozek. Wieczornej Eucharystii natomiast, już w Kalwarii Pacławskiej, przewodniczył bp Adam Szal.

13 sierpnia modlitewną refleksję na kalwaryjskich Dróżkach dla lwowskiej grupy prowadził br. Jarosław Kruk z Bołszowiec, natomiast wieczorną Mszę św. sprawował abp Mieczysław Mokrzycki z Lwowa. Następnego dnia, 14 sierpnia, refleksje na kalwaryjskich dróżkach poprowadził br. Sławomir Bystry. Wieczornej Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik.

Pielgrzymi powrócili do swoich domów na Ukrainie rano 15 sierpnia podczas pielgrzymki i rozważań na kalwaryjskich dróżkach wszyscy modlili się razem do Boga w intencji pokoju na Ukrainie.

Zobacz zdjęcia

za: franciszkanie.pl

Przejdź do góry strony