Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Niepokalanów: Wspólnotowa ekspiacja za grzechy przeciwko życiu

Utworzono: 09-03-2019

Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na wspólnotową ekspiację za grzechy przeciwko życiu. Konferencje, Msze święte, modlitwa i nabożeństwa ekspiacyjne odbędą się w trzy kolejne soboty marca 9,16 i 23 marca. Mówi inicjator wydarzenia – o. Mirosław Kopczewski – wikariusz klasztoru w Niepokalanowie.

Każdorazowe spotkanie rozpocznie się konferencją Wiesławy Kowalskiej z Centralnego Ośrodka Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze.

Do wspólnej modlitwy ekspiacyjnej zaproszeni są wszyscy nie tylko Ci, których problem aborcji dotyczy bezpośrednio. Odpowiedzalność i konsekwencje za zabijanie nienarodzonych dzieci ponoszą bowiem nie tylko jednostki, ale także cały naród.

„Jeżeli tego nie uporządkujemy, konsekwencje tego grzechu wciąż będą odczuwały kolejne pokolenia” – dodaje ojciec Mirosław Kopczewski.

Każde spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją Wiesławy Kowalskiej. Po konferencji, o 11.00 Echarystia w niepokalanowskiej bazylice oraz nabożeństwo ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem. Zarówno Msza święta, jak i nabożeństwo będą transmitowane przez Radio Niepokalanów (transmisja online: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html).

9 marca: będziemy się modlić modlitwą matki, solidaryzując się ze wszystkimi cierpiącymi kobietami.

16 marca: będziemy łączyć się z mężczyznami, odmawiając, modlitwę ojca.

23 marca: w specjalnym nabożeństwie będziemy przepraszać Boga za wszystkich ludzi winnych aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.”

Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy, którym drogie jest każde życie ludzkie. Wszystkie teksty modlitw zostaną wydrukowane w specjalnie przygotowanej broszurce, aby można je było zabrać do swoich środowisk celem większego rozpropagowania.

Kroki do uwolnienia z poczucia winy po aborcji, modlitwę matki, modlitwę ojca, świadectwa itp. można odnaleźć na: www.poaborcji.pl i www.duchowaadopcja.info

Więcej informacji:
www.niepokalanow.pl
www.facebook.com/oddaniniepokalanej

Radio Niepokalanów

Przejdź do góry strony