Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Nowa strona internetowa o Męczennikach z Pariacoto

Utworzono: 28-09-2022

Tuż po rocznicy urodzin bł. Michała Tomaszka, które przypadają 23 września, uruchomiona została nowa strona internetowa poświęcona męczennikom z Pariacoto – bł. Michałowi Tomaszkowi i bł. Zbigniewowi Strzałkowskiemu.

Błogosławieni w pracy duszpasterskiej wykorzystywali, na miarę ówczesnych możliwości, dostępne wtedy pomoce w głoszeniu Ewangelii. Bł. Michał sam robił rysunki dla dzieci, przygotowywał zadania, a bł. Zbigniew słynął z tego, że był specem od spraw technicznych. Zainspirowani ich życiem i drogą do świętości, prezentujemy nową odsłonę strony internetowej dedykowanej im właśnie.

Istniejąca do tej pory strona powstała na potrzeby beatyfikacji męczenników z Pariacoto w 2015 r., była dziełem wielu osób zaangażowanych w przygotowywanie tego wydarzenia. Rozwój technologii internetowych sprawił jednak, że konieczne było stworzenie nowej strony. Obecnie, dzięki zaangażowaniu i wysiłkom zarówno ze strony informatyka, jak i pracowników Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto, prezentujemy nową stronę internetową Męczennicy z Pariacoto.

Na nowej stronie w kategorii aktualności znajdują się informacje o najnowszych wydarzeniach związanych z rozwojem kultu błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. W kategorii Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto można zobaczyć cykliczne relacje z uroczystości związanych z rozwojem kultu – przekazaniem relikwii, rekolekcjami, spotkaniami.

Strona zawiera także informacje o samych męczennikach, ich biogramy, liczne archiwalne zdjęcia, a także wiadomości o dziele Krucjaty Różańcowej w Obronie przeciwko Terroryzmowi, której błogosławieni są patronami.

W kategorii relikwie znajduję się informacje, w jaki sposób można uzyskać relikwie II stopnia lub I stopnia do kultu publicznego albo sprawdzić aktualizowany wykaz miejsc relikwii I stopnia. Zapraszamy też do współtworzenia działu świadectwa i nadsyłanie świadectw łask uproszonych za wstawiennictwem błogosławionych. Nie bójmy się dzielić dobrem z innymi.

Dzięki nowej technologii udało się także przenieść sporą część archiwalnych materiałów (zdjęcia, artykuły i filmy), dotyczących beatyfikacji. Sukcesywnie będziemy uzupełniać brakujące informacje na stronie, a przede wszystkim publikować nowe – mamy nadzieję – interesujące treści.

Niech nowa strona i zamieszczane na niej streści staną się prezentem dla Was – Czciciele i Przyjaciele błogosławionych, Internauci, Czytelnicy – od Męczenników z Pariacoto.

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia nowej strony o męczennikach z Pariacoto – co ważne – adres strony pozostaje bez zmian: meczennicy.franciszkanie.pl

Anna Dąbrowska, Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

Przejdź do góry strony