Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Nowenna miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei

Utworzono: 18-08-2018

Od 19 lutego 2018 r. trwa w kościele św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej w Krakowie nowenna miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei. Odpowiadając na Apel Kościoła w Polsce, w kolejnym dniu nowenny – 19 sierpnia 2018 r. szczególną modlitwą zostaną otoczone osoby uzależnione od alkoholu i zniewolone innymi nałogami.

Siostry klaryski zapraszają na Mszę Świętą o godz. 17.00 Duszpasterstwo Trzeźwości i wszystkich innych, którzy chcą włączyć się we wspólną modlitwę o trzeźwość w naszym narodzie. Tego dnia Eucharystię celebrować będzie ks. Mirosław Żak, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Trzeźwości w Archidiecezji Krakowskiej.

15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.30 – Nieszpory

17.00 – Msza Święta, po niej modlitwy do bł. Salomei oraz uczczenie relikwii

Jeżeli nie możesz być w tym dniu razem z nami zachęcamy do duchowej łączności i odmówienia modlitwy za przyczyną bł. Salomei prosząc o dar trzeźwości dla naszego narodu i o wolność od innych uzależnień:

Panie, któryś w bł. Salomei pochodzącej z królewskiego rodu Piastów, dał nam wzór miłości kraju ojczystego, udziel za jej wstawiennictwem naszej ojczyźnie łaski pokoju i zgody wewnętrznej, wierności Bogu, Ewangelii i Kościołowi Świętemu, a nas umocnij na drodze zdobywania koniecznych nam wartości moralnych – wierności w małżeństwach, poszanowania życia dzieci, trzeźwości i pracowitości, abyśmy przez to zapewnili sobie Twoje błogosławieństwo na życie doczesne i wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Przejdź do góry strony