Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Nowości wydawnicze w Wydawnictwie Bratni Zew

Utworzono: 07-02-2020

„Przytul mnie. Terapia poprzez czułość” oraz „Pochwała kłótni małżeńskiej” to dwie najnowsze publikacje Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew. Autor, Carlo Rocchetta, opowiada o pięknie i dobroczynnej mocy przytulenia – nie tylko w relacji zakochanych, ale w każdej relacji. Wskazuje też drogę nieustannej odnowy życia małżeńskiego w duchu przebaczenia.

„Przytul mnie. Terapia poprzez czułość”

Przytulenie. Sprawia, że czujemy się kochani, działa terapeutycznie. Jest dostępnym dla każdego, prostym gestem o nadzwyczajnej sile wyrazu. Nie brakuje kultur i ludów, u których przytulenie stanowi podstawową formę spotkania, dzięki któremu poznajemy się i wchodzimy w relacje z innymi. Wydaje się, że w świecie zachodnim przytulenie nie jest jednak szczególnie doceniane. We współczesnym społeczeństwie mamy do czynienia z tak licznymi formami komunikacji wirtualnej, że możemy zapomnieć o bliskości, wyalienować się i  odzwyczaić od kontaktu z żywym człowiekiem. Carlo Rocchetta odkrywa przed czytelnikiem piękno i dobroczynną moc tego gestu, poprzez ukazanie go jako znaku spotkania i zapowiedź nowej kultury: kultury serca i wspólnoty.

„Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czułości”

Książka Carla Rocchetty to swoisty przewodnik dla małżonków pozwalający spojrzeć na konfliktowość małżeńską w zupełnie nowym świetle. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w duszpasterstwie rodzin oraz badaniach socjologicznych, ukazuje konkretną drogę do tego, by kłótnia małżeńska mogła stać się konstruktywnym dialogiem, prowadzącym do autentycznego wyrażania swoich emocji i nieustannej odnowy  życia małżeńskiego w duchu przebaczenia i czułości, na wzór przebaczającej czułości Boga.

Książki do nabycia są w sklepie internetowym Wydawcy: Bratni Zew.

Przejdź do góry strony