Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Odpust zupełny przed żłóbkiem w świątyniach franciszkańskich

Utworzono: 07-12-2023

Od 8 grudnia 2023 r., uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do 2 lutego 2024 r., święta Ofiarowania naszego Pana Jezusa Chrystusa w świątyni, nawiedzając kościoły obsługiwane przez franciszkanów i zatrzymując się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami, wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podobnie ci, którzy są chorzy lub fizycznie niezdolni do przybycia, mogą również skorzystać z daru odpustu zupełnego, ofiarując swoje cierpienia Panu lub wypełniając pobożne praktyki.

O dar ten i przywilej zabiegała rodzina franciszkańska u Ojca Świętego z okazji przypadającej w tym roku 800. rocznicy żywej szopki, wystawionej przez św. Franciszka w Greccio.

Wierni muszą ponadto wypełnić zwykłe warunki, takie jak: być w stanie łaski uświęcającej, nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… oraz dowolną w intencjach papieża.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłego.

Przejdź do góry strony