Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Ostatni dzień nowenny miesięcy

Utworzono: 15-10-2018

Siostry Klaryski zapraszają 19 października na ostatni dzień nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei, w kościele św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej 54 w Krakowie.

Tego dnia, pod przewodnictwem ks. Pawła Gałuszki (Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie), razem z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, chcemy wpatrując się w przykład bł. Salomei, która była wierną i oddaną żoną, polecać wszystkie polskie małżeństwa i rodziny prosząc dla nich o dar jedności i umocnienie we wzajemnej miłości. – mówią siostry.

Jeżeli nie możesz być w tym dniu na wspólnej modlitwie, siostry zachęcają do duchowej łączności i modlitwy za przyczyną bł. Salomei w intencji małżeństw i rodziny:

Panie, któryś w bł. Salomei pochodzącej z królewskiego rodu Piastów, dał nam wzór miłości kraju ojczystego, udziel za jej wstawiennictwem naszej ojczyźnie łaski pokoju i zgody wewnętrznej, wierności Bogu, Ewangelii i Kościołowi Świętemu, a nas umocnij na drodze zdobywania koniecznych nam wartości moralnych – wierności w małżeństwach, poszanowania życia dzieci, trzeźwości i pracowitości, abyśmy przez to zapewnili sobie Twoje błogosławieństwo na życie doczesne i wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Piątek 19.10.2018 r. – ostatni dzień nowenny miesięcy

15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.30 – Nieszpory

17.00 – Nabożeństwo październikowe, po nim Msza św. i modlitwy do bł. Salomei oraz uczczenie relikwii

Przejdź do góry strony