Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Prace zespołu organizującego mityng GVA

Utworzono: 26-09-2017

W dniach 16-17 września 2017 r. w międzynarodowym kolegium Seraphicum w Rzymie (pierwszy dzień) i w kurii generalnej zakonu (drugi dzień) odbyło się spotkanie zespołu organizującego międzynarodowy mityng „Giovani verso Assisi” (GVA), który odbędzie się w dniach 12-19 sierpnia 2018 r. w Asyżu i Rzymie.

Po raz pierwszy obecni byli wszyscy członkowie zespołu: fr. Simone TENUTI, fr. Giulio CESAREO, fr. Francesco SCIALPI, fr. Jack MARDESIC, fr. Massimiliano VOLANTE i fr. Miljenko HONTIĆ.

Członkowie przedyskutowali program i rozstrzygnęli różne kwestie, które teraz zdają się być bardziej klarowne. Ustalono wszystkie sprawy związane z warsztatami i uliczną ewangelizacją, co będzie miało miejsce na kilku rzymskich placach. Mityng zakończy się w Rzymie udziałem w modlitwie „Angelus” i spotkaniem z papieżem. W celu obniżenia kosztów mityngu postanowiono zalecić młodym przyjeżdżającym autokarami, aby zabrali ze sobą namioty na kemping.

W tych samych dniach w dwóch wspomnianych miejscach chór przeprowadzał próby przed narodowym zjazdem „Giovani verso Assisi”, który odbędzie się pod koniec października. W niedzielę chór wystąpił w bazylice podczas Mszy św., którą koncelebrowali członkowie zespołu organizującego międzynarodowy mityng GVA.

Fr. Miljenko HONTIĆ, asystent generalny CEF

za: ofmconv.net

Przejdź do góry strony