Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rocznica kaplicy wieczystej adoracji

Utworzono: 29-08-2019

Z racji 1. rocznicy konsekracji kaplicy wieczystej adoracji „Gwiazda Niepokalanej” Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, zapraszamy na oratorium o pokoju w wykonaniu niepokalanowskiego zespołu „Miriam”, chóru i orkiestry symfonicznej, które odbędzie się 31 sierpnia, o godz. 20.00 na ołtarzu polowym. W niedzielę zaś, 1 września będziemy dziękować za dar kaplicy podczas Mszy św. o godz. 13.00, której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Eucharystia ta będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów. 

„Pokój jest rzeczywistością bardzo kruchą. Potrzebujemy dużo modlitwy, by pokój ten mógł trwać” – mówi o. Wiesław Pyzio – prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Warszawskiej. Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją i ilością ludzi, którzy przybywają, aby modlić się o pokój właśnie tutaj, w tej kaplicy w Niepokalanowie, kontynuuje o. Wiesław i dodaje, że z obliczeń ojców franciszanów wynika, że kaplicę w ciagu roku nawiedziło ok. 300 tysięcy osób.

1 września, w rocznicę konsekracji Kaplicy Pokoju w Niepkalanowie „będziemy dziękować za powstanie tej kaplicy, za wszystkich ludzi, którzy modlą się w niej i jednocześnie będziemy modlić się o pokój – na całym świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych wspólnotach, w naszych rodzinach i w naszych sercach” – zapewnia o. Wiesław Pyzio.

za: radioniepokalanow.pl

Przejdź do góry strony