Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Rzym: rocznica założenia MI

Utworzono: 22-10-2016

W dniu 17 października 2016 r., zgodnie z tradycją, zakonnicy z klasztoru św. Maksymiliana Kolbego i międzynarodowe Rycerstwo Niepokalanej – kustosze celi, w której powstało MI – wspominali 99. rocznicę stowarzyszenia maryjnego założonego przez męczennika z Polski i jego sześciu współbraci.

Pośród licznie zgromadzonej publiczności i we wspaniałej oprawie wystąpił chór z sanktuarium św. Franciszka Antoniego Fasani w Lucera pod dyrekcją Lucia D’Apollonio. Wykonał on sporo pieśni franciszkańskich i jedną o św. Maksymilianie, skomponowaną przez niezapomnianego fr. Antonio Alemanno OFMConv, byłego dyrygenta chóru świętego konwentu w Asyżu.

Następnie koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył kard. José Saraiva Martins, były prefekt Kongregacji ds. Świętych, który w homilii nawiązał do 75. rocznicy męczeństwa o. Kolbego i do zbliżającego się stulecia MI.
Wraz z tym wydarzeniem rozpoczęło się „odliczanie dni” pozostałych do stulecia założenia Rycerstwa Niepokalanej, które będzie wspominane w 2017 r. poprzez liczne inicjatywy.

fr. Raffaele Di Muro OFMConv, prezes międzynarodowy MI

za: ofmconv.net

Przejdź do góry strony