Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Spotkanie gwardianów w Słowenii

Utworzono: 02-02-2014

W dniach od 27 do 29 stycznia 2014 roku, w klasztorze bł. Antona M. Slomšeka w Olimje, odbyło się doroczne spotkanie gwardianów i ekonomów klasztornych Prowincji św. Józefa w Słowenii.

Obecni byli wszyscy przełożeni ze wszystkich dziewięciu klasztorów oraz z domu filialnego.
Spotkanie było ostatnim przed kapituła prowincjalną, która odbędzie się w drugiej połowie kwietnia br.
Po przywitaniu i przedstawieniu programu spotkania przez ministra prowincjalnego fr. Milana Kosa, głos zabrał asystent generalny CEC fr. Miljenko Hontić, który przedstawił najnowsze informacje dotyczące Zakonu. Zaprezentował również rezultaty prac związanych z rewizją Konstytucji Zakonu prowadzonych przez komitet wykonawczy ds. rewizji konstytucji (CERC).
W dalszej kolejności występowali poszczególni gwardiani, którzy prezentowali omawiali sytuację w ich wspólnotach w minionym roku. Przygotowali również sprawozdanie dla zarządu prowincji w oparciu o konkretny schemat opracowany przez ministra prowincjalnego i jego definitorium. Informacje dotyczyły przede wszystkim życia braterskiego w różnych jego aspektach: praktyka rad ewangelicznych, życie wspólnotowe, życie modlitwy, apostolat i duszpasterstwo.
Drugi dzień został poświęcony sprawom finansowym: ekonomowie poszczególnych wspólnot przedstawili swoje rozliczenia.
Spotkanie zakończyła uroczystość imienin dwóch współbraci, którzy w bieżącym miesiącu czcili swoich patronów. W tym wydarzeniu – jak to jest już tradycją – wzięli udział także bracia z innych wspólnot prowincjalnych.

fr. Miljenko Hontić
asystent generalny CEC

Zobacz zdjęcia

Przejdź do góry strony