Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Wakacje misjonarzy franciszkańskich

Utworzono: 28-06-2023

Z inicjatywy sekretarzy misyjnych rodziny franciszkańskiej każdego roku misjonarze franciszkańscy mają możliwość wspólnego wypoczynku. Tym razem wzięło w nim udział 11 misjonarzy OFM i OFMConv z różnych krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej. Spotkanie odbyło się w dniach 20-23 czerwca ośrodku rekolekcyjno-hotelowym Brama Mazur w Ostródzie, należącym do Gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana.

Zwykle bracia pracują na innych kontynentach, na co dzień doświadczając kultury i tradycji różnych narodów i Kościoła, który w każdym miejscu ma nieco inne oblicze i sposoby działania. Dlatego taki wspólny wypoczynek jest okazją do bliższego poznania się, doświadczenia wspólnoty modlitwy, stołu i rekreacji, dzielenia się tym, co raduje serca, ale i tym, co boli, niepokoi a może i rodzi frustracje. Rozmowa z drugim bratem, który może doświadcza podobnych sytuacji, wypowiedzenie swoich emocji na głos potrafi być uzdrawiające.

Oprócz zwiedzania regionu warmińsko-mazurskiego, czyli nawiedzenia Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, Lidzbarku Warmińskiego, zwanego „Perłą Warmii”, Stoczka Klasztornego, miejsca internowania bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski, Fromborka, czyli miasta gdzie działał Mikołaj Kopernik, bracia mieli czas rekreacji na jeziorze ostródzkim czy spotkania bratersko-siostrzane na wspólnej kolacji u Sióstr Terezjanek.

Oczywiście codzienna Eucharystia ze wspólnotą klasztorną franciszkanów, liturgia godzin i konferencja duchowa nawiązująca do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół”, to obowiązkowe punkty każdego dnia, które pozwalały na pełną jedność z Bogiem i braćmi.

Wakacje misjonarzy franciszkańskich
Wakacje misjonarzy franciszkańskich
Wakacje misjonarzy franciszkańskich

Przejdź do góry strony