Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Zapowiedź 32. FSM

Utworzono: 04-05-2019

W dniach 21-27 lipca na Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych.

Hasłem tegorocznego spotkania jest OBECNOŚĆ. Temat nawiązuje do tajemnicy Eucharystii, którą uczestnicy będą starali się zgłębiać w czasie FSM-u.

Grafika 32. FSM-u to forma krzyża wpisującego się w hostię, dlatego pomiędzy jego ramionami widnieją jej ślady. Hostia jest znakiem nieustannej obecności Chrystusa w Kościele. Każda Eucharystia staje się świętowaniem tej wielkiej tajemnicy, w którą jesteśmy wszyscy włączeni jako ochrzczeni. Z drugiej strony jest to pokarm dający życie wieczne – pokarm królewski, spożywany przez tych, którzy zostali namaszczeni na dziedziców Królestwa. Dlatego można zauważyć złoty kolor krzyża w grafice tegorocznego Spotkania.

Tłem loga jest obrus znajdujący się na każdym ołtarzu, gdzie sprawowana jest Eucharystia. Biały materiał ołtarzowy oznacza zarówno czystość, jak i tajemnicę okrywającą miejsce sprawowania bezkrwawej ofiary. Przychodzenie Boga jest bowiem misterium świętych znaków, które pomagają nam przyjąć Go w poszanowaniu i pokorze. Chrystus Pan, tak jak zbliża się do nas delikatnie podczas każdej Mszy Świętej, równie spokojnie przyjdzie do wszystkich uczestników kolejnego FSMu. Nie przegapmy tego przyjścia!

www.fsm.franciszkanie.pl

Przejdź do góry strony