Skocz do głównej treści strony
Prowincja

2 czerwca – Samarytanka – kobieta z poniżającą przeszłością, a jednak…

Utworzono: 18-05-2015

KOBIETY W BIBLII – cykl spotkań biblijnych

Na poszczególnych spotkaniach z cyklu Kobiety w Biblii zostaną przedstawione wybrane postaci kobiet, o których mówi Pismo Święte. Kobiety te obecne obok mężczyzn, odegrały istotną rolę w historii Izraela i wpisały się w biblijny przekaz Objawienia. Każda z nich ma odmienną historię i doświadczenia, ale każda odsłania ważne problemy kobiet współczesnych i może wnieść do życia Boże przesłanie

Uczestnictwo w spotkaniach Kobiety w Biblii ma stanowić dla kobiet i mężczyzn silny impuls do dokonania pozytywnych zmian w swoim życiu w oparciu o Słowo Boże; pozwoli uczestnikom w nowy sposób spojrzeć na swoje życie, tak jak patrzy na nie Bóg, aby przeżywać je pełniej; nauczy żywej relacji z Bogiem oraz pokarze jak łączyć pełnione role w rodzinie ze swoim życiem osobistym, duchowym, jak uczynić ze swego życia DAR; będzie motywować do odkrycia na nowo kobiecego piękna i niepowtarzalności oraz uzdolni do podjęcia decyzji i zmian swoich zachowań.

Temat każdego spotkania zależy od życia i doświadczeń określonej postaci Kobiety biblijnej. Stąd zostaną podjęte zagadnienia z obszaru duchowości, ale również natury psychologicznej, takie jak: zdrada, odrzucenia, pożądanie, dominacja, niespełnienie w miłości, niezadowolenie i narzekanie, zazdrość oraz próba wiary, bliskość Boga bez względu na okoliczności życia, uzdrowienia duszy, itd.

Boże objawienie o kobietach biblijnych może być Słowem przestrogi, zachęty, bądź wskazaniem drogi do pogłębionej relacji ze sobą i z Bogiem.

Na spotkaniu będzie: wykład, ćwiczenia, praca w grupach. Należy zabrać ze sobą Pismo święte.

Spotkania obywają się w w auli DMK

(Gdańsk, ul. Świętej Trójcy 4 )

Kolejne spotkanie: 2 czerwca 2015 r., godz. 18.00

Czas 1,5 godz.

Wstęp wolny

Cykl katechez o kobietach w Biblii prowadzi Irena Neumueler: teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji o tej samej nazwie; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA i ROZWÓJ.

Przejdź do góry strony