Skocz do głównej treści strony
Prowincja

2 metry kwadratowe dla Pana Boga

Utworzono: 25-04-2012

W niedzielę 15 kwietnia 2012 r. przeżywalismy w parafii portowej w Duisburgu małe święto młodzieży. Działająca przy naszym kościele grupa Młodzieży Katolickiej przygotowała oprawę liturgiczną niedzielnej Eucharystii, zaprezentowała również owoce projektu 2 metry kwadratowe dla Pana Boga. Projekt ten, zrealizowany w ramach akcji dla całej Diezcezji Essen, zakładał uaktywnienie grup młodzieżowych w parafiach poprzez kreatywne dzieła w ramach rodzinnej parafii.

W Duisburgu nasza młodzież pomagała w adwencie w 3 domach seniorów, przygotowała 2 katechezy pierwszokomunijne, jak również opracowała i przeprowadziła dwa szkolenia dla ministrantów oraz pięciodniowy wyjazd ministrancki.

Wszystkie te dzieła, wraz z projektem graficznym kościoła jako statku, przedstawione zostały parafianom w ubiegłą niedziele, spotykając się z dużym zainteresowaniem i akceptacją wiernych.
Aktywność młodych katolików z St. Maximilian i Ewaldi w Duisburgu została również dostrzeżona w diecezji, otrzymaliśmy serdeczny list z najlepszymi życzeniami od Księdza Biskupa z Essen.

Przejdź do góry strony