Skocz do głównej treści strony
Prowincja

25-lecie ślubów zakonnych br. Roberta

Utworzono: 31-08-2020

Śluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości złożył 25 lat temu br. Robert Kozielski, asystent prowincjalny ds. misji, rozpoczynając tym samym niezwykłą drogę życia zakonnego.

W sobotę 29 sierpnia, we franciszkańskim kościele w Gdyni, w obecności licznie przybyłych współbraci, rodziny i parafian, br. Robert świętował jubileusz 25-lecia profesji zakonnej. W samo południe rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył minister prowincjalny o. Wojciech Kulig. On także wygłosił homilię, którą zakończył życzeniami dla jubilata, w tym, by nigdy nie zabrakło mu franciszkańskiej radości. Życzymy Ci takiej gorliwości o sprawy Boże jaką posiadał Jan Chrzciciel oraz otwierania się na wolę Bożą, tak jak czynił św. Franciszek – mówił o. Prowincjał.

Po Liturgii Słowa br. Robert odnowił śluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości na ręce o. Wojciecha Kuliga.

Pod koniec Mszy św. życzenia Jubilatowi złożyli przedstawiciele wspólnoty parafialnej i parafialnego chóru „Symfonia”, który zadbał o oprawę muzyczną liturgii. W związku z tym, że br. Robert jest także członkiem chóru, wszyscy mogli wysłuchać w ramach życzeń kantaty, skomponowanej specjalnie na tę uroczystość. Jubilat nie krył wzruszenia dziękując wszystkim za przybycie, życzenia i modlitwę w jego intencji.

Br. Robertowi życzymy, by jak powiedział o. Prowincjał, życie zakonne i nierozłączne z nim życie pokuty nie było ciężarem, ale chętnie podejmowanym wyzwaniem.

Przejdź do góry strony