Skocz do głównej treści strony
Prowincja

5-7 czerwca: Rekolekcje – droga do bliskości II

Utworzono: 18-05-2015

05 – 07 czerwca 2015

Temat:  Tobiasz i Sara. Droga do bliskości. Część 2.

„A teraz: gdy ty i Sara modliliście się,
ja przypomniałem błagania wasze

przed majestatem Pańskim…” (Tb 12, 12)

Droga do bliskości Tobiasza i Sary nie była łatwa. Musieli pokonać wiele przeszkód i rozwiązać niemało trudnych zadań. Bliskość zdaje się być tak łatwa, a jednak z czasem okazuje się być wyzwaniem. Relacja bliskości w małżeństwie to miejsce szczególnego doświadczenia miłości Boga. Aby jednak doświadczenie to był możliwe, potrzebne jest wejście w prawdziwa bliskość ducha i ciała. Bliskość pojednaną.

Różnice wyobrażeń i dążeń, wewnętrzne podziały i napięcia kobiecego oraz męskiego serca to właśnie zadania i przeszkody na drodze do głębokiej ożywiającej bliskości. Biblijni przewodnicy – Tobiasz i Sara pomagają odkrywać znaki na twojej drodze, rozumieć jej sens.

Rekolekcje są drugą częścią – kontynuacją – cyklu o Księdze Tobiasza jako katechezie dla małżonków. Do owocnego udziału w rekolekcjach nie jest jednak konieczna uprzednia obecność na pierwszej części. Zagadnienia podejmowane w tej edycji są dalszą częścią duchowej lektury opowiadania o rodzinie Tobiasza. Słowo Boże odczytywane duchowo jest zawsze nowe i żywe.

Rekolekcje odbywają się w rytmie medytacji Słowa Bożego, katechez wprowadzających, spotkań w grupie, Eucharystii, Sakramentu Pojednania, adoracji i modlitwy wstawienniczej. Chcemy zmierzyć się z ciągle aktualnym zaproszeniem do prawdziwej bliskości, przyjąć łaskę uzdrowienia duszy i ciała, głębiej otworzyć się na miłość, która nie pochodzi od san samych.

Cele:
• spojrzeć na własną i wspólną drogę oczyma wiary
• poznać złożoność ludzkiego wnętrza
• poznać obraz siebie oraz drugiej osoby
• nauczyć się rozumieć własne dążenia i pragnienia
• przyjąć swoją drogę życia jako dar
• rozpoznać przeszkody i zadania na drodze więzi
• otworzyć się z nadzieją na przyszłość
• uczyć się odkrywać swoją tożsamość w głębokiej bliskości

Dla kogo:
Rekolekcje są zaadresowane do studentów, ludzi stających na progu wspólnego życia, do narzeczonych, do MĘŻCZYZN I KOBIET, którzy chcą uczyć się wędrować razem, odkrywać nowy sens wspólnej drogi oraz WARTOŚĆ BLISKOŚCI.

Prowadzenie

o. dr Robert Zbierański OFMConv . Franciszkanin, pedagog, duszpasterz gdańskiej wspólnoty akademickiej San Damiano. Moderator Ruchu Światło-Życie. Wykłada w Seminarium Franciszkanów w Łodzi. Zastępca Dyrektora Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego.

o. Piotr Pliszka OFMConv., dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony braci ze Wspólnoty Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, kierownik duchowy, moderator kręgu Domowego Kościoła; z zamiłowania kucharz; odpowiedzialny za projekt „Wyspa Świętego Franciszka”, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana.

Koszt rekolekcji:

Proponujemy dwie opcje:

  • 190 zł  – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne (dopłata do pokoju jednososbowego – 80 zł) – od 1 osoby
  • 150 zł – wyżywienie, koszty organizacyjne – od 1 osoby

Szanowni Państwo,

Prosimy o potwierdzenie emailem udziału w rekolekcjach oraz dokonanie przedpłaty bezzwrotnej w wysokości 50 złotych na konto:

DOM POJEDNANIA I SPOTKAŃ IM. ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO

80-822 GDAŃSK UL. ŚW. TRÓJCY 4

PNB Paribas Bank Polska S.A.
ul.Okopowa 7,
80-819 Gdańsk
BIC: PPAB PLPK

nr konta w PLN: 29 1600 1303 1849 0332 9000 0001

w systemie IBAN: PL 29 1600 1303 1849 0332 9000 0001

Brak potwierdzenia i przedpłaty rozumiemy jako wycofanie się z udziału w rekolekcjach. Zabieg ten pozwala nam przyjąć określoną ilość osób bez niepotrzebnego blokowania miejsc. Dziękujemy za zrozumienie.

ZAPISY:

telefonicznie: +48 609 113 117
e-mail: biuro [AT] dmk [DOT] pl

formularz zgłoszeniowy

Przejdź do góry strony