Skocz do głównej treści strony
Prowincja

7-9 listopada: Odkryj swoją wartość. Jak wzmocnić poczucie wartości?

Utworzono: 31-10-2014
 •  7-9 listopada 2014

Rekolekcje dla wszystkich

Temat: Odkryj swoją wartość –Jak wzmocnić poczucie wartości?
Prowadzą: Irena Neumueler, o. dr Robert Zbierański OFM Conv./ o. Piotr Pliszka OFMConv.

 • Brak Ci pewności siebie?
 • Nie czujesz własnej wartości?
 • Uważasz, że inni są lepsi, cenniejsi, bardziej obdarowani, ciekawsi?
 • Dokucza Ci niepewność i niewiara we własne siły?
 • Czujesz się jak „sierota” i wątpisz w swoje możliwości, potencjał i moc?

Można to zmienić jeżeli:  ·

 • Chcesz przyjąć to jak Bóg widzi ciebie i otworzyć się na uzdrowienie twego serca?  ·
 • Chcesz odzyskać wewnętrzną równowagę, prawdziwą wolność i nadać swemu życiu znaczenie?  ·
 • Chcesz czuć się osobą wyjątkową, pełną godności?  ·
 • Chcesz pogłębić swoją radość życia i zrobić dla siebie „coś” czego nikt ci nie da?

Odkryć swoją wartość to dotrzeć do głębi swego serca, do prawdziwego obrazu siebie, to zmierzyć się z autentyczną, świadomą oceną swojej tożsamości i godności. Na rekolekcjach będziemy odnajdywać naszą wartość złożoną w nas przez Boga Ojca, który pragnie „abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości” (J 10,10).  Poprzez ćwiczenia poznasz przyczyny niskiego poczucia wartości, skutki i niszczące zachowania.  Poszukamy źródeł skłonności do pomniejszania samego siebie, wycofania i „kurczenia” w sobie.  Dostaniesz konkretne wskazówki jak kruchość i własne ograniczenia przemienić w siłę i wartość, dzięki którym przybliżysz się do prawdy o swoim bogactwie  i niepowtarzalności. Poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i kierownictwo duchowe poznasz i doświadczysz PEŁNI, do której jesteś wezwany.

DLA KOGO? 

Rekolekcje skierowany jest do kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy poprzez trudne doświadczenia (np. porażka, strata, poniżenie, zdrada, odrzucenie i osamotnienie, biedę, brak pracy) utracili poczucie wartości, godności, poczucie sensu.

Koszt rekolekcji:

Można wybrać opcję z noclegiem lub bez noclegu:

 • 190 zł  – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne (dopłata do pokoju jednososbowego – 80 zł)
 • 120 zł – wyżywienie, koszty organizacyjne, od 2015 roku 150 zł

ZAPISY:

REKOLEKCJE PROWADZĄ:

o. Piotr Pliszka: dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony Wspólnoty braci Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, kierownik duchowy, z zamiłowania kucharz, moderator Kręgu Domowego Kościoła, odpowiedzialny za projekt Wyspa Świętego Franciszka, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana M. Kolbego – DMK.

Irena Neumueler: teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ. Jej pasją od wielu lat jest towarzyszenie i wspieranie w rozwoju duchowym i osobistym drugiego człowieka.

o. dr Robert Zbierański: franciszkanin, pedagog, duszpasterz gdańskiej wspólnoty akademickiej San Damiano, prowincjalny moderator Ruchu Światło-Życie, wykładowca Seminarium Franciszkanów w Łodzi, zastępca dyrektora Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego.

_________________________________________________

Formularz zgłoszeniowy

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Przejdź do góry strony