Skocz do głównej treści strony
Prowincja

„Słowo na niedzielę” po franciszkańsku w TVP2

Utworzono: 19-11-2017

Słowo na N, czyli „Słowo na niedzielę” emitowane w TVP2 od wielu lat, w sobotę 25 listopada zagości na ekranach w zupełnie innej odsłonie. Nowy sezon, w nowej formule, przygotowuje ekipa z redakcji FranciszkanieTV z o. Mateuszem Stachowskim OFMConv na czele. 

Rozważania niedzielnej Liturgii Słowa we franciszkańskim stylu na pewno zaskoczą wielu odbiorców. Pierwsze zdjęcia w siedzibie Telewizji Polskiej odbyły się miesiąc temu. Zielone studio, prawdziwe dechy i franciszkanin, którego wyobraźnia nie zna granic – to przepis na program, w którym na pewno nie będzie nudy. Całość reżyseruje Mateusz Pleskacz, którego obecność daje gwarancję jakości.

„Chodzi o to, żeby głosić żywe Słowo” – mówi o. Mateusz. Dotarcie i zainteresowanie osób, które niekoniecznie co tydzień chodzą na Mszę św. jest jednym z celów, które twórcy mają nadzieję osiągnąć.

O. Mateusz znany jest z mediów elektronicznych, m. in. z tegorocznych rekolekcji wielkopostnych pt. „Oddechy”, jak również z cotygodniowego rozważania „Daję Słowo”, które ukazuje się w każdą niedzielę na www.franciszkanie.tv.

„Słowo na niedzielę” – sobota, godz. 17:45, TVP2

Przejdź do góry strony