Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Adwentowe rozważania: Krok Wiary

Utworzono: 01-12-2012

FranciszkanieTV, podobnie, jak w latach poprzednich, przygotowali rozważania Liturgii Słowa na czas Adwentu. Tegoroczny cykl, z racji trwającego Roku Wiary, zatytułowany jest Krok Wiary. Zarówno tytuł, plakat jak i film zapowiadający franciszkańskie rozważania, nawiązuje do zaufania Panu Bogu, do kroku, który trzeba zrobić, kroku, który jest dowodem naszej wiary. Taki krok zrobił św. Piotr, do takiego kroku zaproszony jest każdy z nas. I choć niekiedy musimy chodzić po wodach śmierci, to nie jesteśmy sami: wpatrzeni w naszego Pana możemy, dzięki Jego pomocy, pokonać szalejące burze naszego życia.

Tegoroczny cykl adwentowy prowadzić będzie czterech młodych franciszkanów: o. Robert Twardokus, Asystent Powołaniowy, o. dr Robert Zbierański  – zastępca Dyrektora Domu Pojednania i Spotkań, Asystent Prowincjalny ds. Ruchu  Światło – Życie oraz neoprezbiterzy: o. Piotr Kurek i o. Damian Basarab.

Rozważania każdego dnia Adwentu – 0d 2 do 24 włącznie – oglądać można na stronie FranciszkanieTV. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj zapowiedź cyklu na FranciszkanieTV

Przejdź do góry strony