Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Adwentowy Dzień Wspólnoty Sychem

Utworzono: 20-12-2017

Adwentowy Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej Sychem odbył się w dniach 15 – 16 grudnia 2017 r. w Gdyni. Uczestniczyło w nim ok. 80-ciu osób z różnych wspólnot naszej Prowincji: z Gdańska, Lęborka, Koszalina, Kołobrzegu, Darłowa, Elbląga, Inowrocławia oraz Kowalewa Pomorskiego. Tematem była Niepokalana jako wzór nowego człowieka. Oazowicze starali się znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące miejsca Maryi w ich życiu.

Spotkanie rozpoczęło się kolacją, a po niej celebrowana była Liturgia Słowa z sakramentem pokuty. Prowadził ją i słowo wygłosił o. Grzegorz Piśko. Po jej zakończeniu wszyscy udali się na nocleg.

Niemal wszystkie punkty dnia zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej nr 23. Dzień rozpoczął się jutrznią. Po wspólnym śniadaniu o. Maciej Talewski, posługujący na co dzień w Kołobrzegu, podzielił się słowem na temat Niepokalanej. Katechezę zakończyło świadectwo Maćka i Natalii, narzeczeństwa „oazowego”, które pokazało na przykładzie doświadczeń swego życia, jakie miejsce w życiu może i powinna mieć Maryja i modlitwa różańcowa. Te dwie kwestie, katecheza i świadectwo, stanowiły podstawę pracy w grupach, którą na koniec na forum całej wspólnoty podsumowali ich przedstawiciele.

Po obiedzie, w kościele parafialnym, rozpoczęła się celebracja najważniejszego momentu dnia – Eucharystii. Przewodniczył jej i słowo wygłosił o. Grzegorz Kordek, sekretarz naszej zakonnej Prowincji. Podczas Mszy świętej ogłoszono, że kolejny Dzień Wspólnoty odbędzie się w marcu przy naszym klasztorze w Elblągu.

o. Bartłomiej M. Ewertowski

Przejdź do góry strony