Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Bal Małych Rycerzy

Utworzono: 03-03-2009

Mali Rycerze Niepokalanej potrafią nie tylko modlić się, ubogacać śpiewem niedzielną Mszę św., lecz także wspaniale bawić się na balu karnawałowym. Przekonał się o tym o. Robert Twardokus, opiekun dziecięcej grupy oraz pomagające mu dziewczęta z Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej z Lęborka.

W sobotę, 21 lutego, Mali Rycerze udali się w podróż z Lęborka do Gdańska-Wrzeszcza, gdzie z iście matczyną troską podjęły ich Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. Kilkugodzinny pobyt w klasztorze sióstr wypełniony był tańcami oraz licznymi konkursami. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez siostry. Trzeba przyznać, że rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując dla swoich pociech wspaniałe przebrania na bal kończący tegoroczny karnawał.

Dla niektórych pięcio i sześciolatków był to pewien sprawdzian samodzielności, gdyż po raz pierwszy udali się w dalszą podróż bez rodziców. Ich rozradowane twarze świadczyły o tym, że ów sprawdzian został pomyślnie zakończony. Mamy nadzieję, że wspomniany wyjazd będzie silnym bodźcem motywującym Małych Rycerzy do dalszej działalności, o której usłyszeliśmy od naszych parafian bardzo ciepłe głosy podczas tegorocznej kolędy.

Przejdź do góry strony