Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Bierzmowanie 2011

Utworzono: 25-05-2011

Okres od Zmarwtychwstania Pańskiego do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, to czas udzielania sakramentu bierzmowania w wielu parafiach. Młodzież należąca do parafii franciszkańskich w różnych miejscach na świecie otrzymała dar Pocieszyciela. W Polsce, m.in. w Lęborku 19 maja bierzmowanie przyjęło sto osób – w tym także dorośli – z rąk ks. bpa Jana Bernarda Szlagi; w Kwidzynie, w uroczystość św. Stanisława, sakramentu udzielił ks. bp Jan Styrna, który dzielił się osobistym doświadczeniem kultu św. Stanisława Męcznnika rodem ze Szczepanowa, gdyż sam pochodzi z tej parafii. Mówił też o następcy św. Stanisława biskupa Krakowa – Janie Pawle II, wspominając m.in. beatyfikację Karoliny Kózkówny przez błogosławionego, na której był obecny osobiście. W Gdyni sakramentu bierzmowania udzielał ks. abp Sławoj Leszek Głódź, a przyjęło go sześćdziesięciu ośmiu kandydatów (obszerna relacja z uroczystości).

W Jönköping (Szwecja) ordynariusz ks. bp Anders Arborelius bierzmował w naszej parafii – w drugi dzień Wielkanocy – osiem młodych osób. Bierzmowani w Szwecji przygotowują się do przyjęcia sakramentu przez dwa lata katechez i wspólne wyjazdy na obozy przygotowawcze.

W parafii św. Michała w Montrealu (Kanada) 30 kwietnia o godz. 14.oo, ks. prałat Michel Parent, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Montrealu, udzielił bierzmowania pięćdziesięciu ośmiu kandydatom. Co roku bierzmowanie odbywa się w innej polskiej parafii prowadzonej przez franciszkanów. W tym roku przygotowania odbywały się także w języku angielskim.

Kustodia w Kanadzie

Strona parafii w Jönköping

Przejdź do góry strony