Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Byliśmy na Lednicy

Utworzono: 13-06-2014

W ramach działań duszpasterstwa powołaniowego został zorganizowany kolejny raz wyjazd dla młodzieży na pola Lednickie. W wyjeździe wzięły udział 52 osoby z różnych miejscowości Polski północnej, głównie z Gdańska, Elbląga, Gdyni i Lęborka. Wyruszyliśmy wspólnie z Gdańska w piątek 6 czerwca po godz. 17. Naszym celem był ośrodek wypoczynkowy pod Gnieznem w Jankowie Dolnym. Podczas podróży mieliśmy czas na zapoznanie się między sobą, pomodlenie się i pośpiewanie. Po przyjeździe i chwili na rozpakowanie się mieliśmy ognisko i kiełbaski (oczywiście z dyspensą od tamtejszego proboszcza). Wspólne biesiadowanie zakończyliśmy modlitwą wieczorną. W sobotę rano po modlitwie tzw. Jutrznią wyruszyliśmy do Gniezna. Tam najpierw nawiedziliśmy Katedrę, gdzie właśnie odbywała się adoracja symboli światowych dni młodzieży – krzyża i ikony Matki Bożej. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie naszego franciszkańskiego kościoła. Potem udaliśmy się do salek parafialnych na śniadanie. Po chwili na posiłek w trzech grupach udaliśmy się oglądać naszą zakonną bibliotekę, a następnie klasztorne ogrody. I tak po chwili pobytu w Gnieźnie i wspólnym pamiątkowym zdjęciu udaliśmy się na pola Lednickie, gdzie pogoda dopisywała od samego rana. Na polach Lednickich uczestniczyliśmy w całym programie spotkania, którego hasłem były słowa: „W imię Syna”.  Uwieńczeniem spotkania była Eucharystia, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i osobiste przyjęcie Jezusa, jako swojego Pana i Zbawcy. Spotkanie zakończyliśmy przejściem przez lednicką rybę. Około godz. 2.00 ruszyliśmy w podróż powrotną do Gdańsk i po drobnych komplikacjach szczęśliwie wszyscy wróciliśmy do naszych domów.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu bardzo serdecznie dziękuję za tak wspaniałą integrację, świadectwo wiary oraz miło i radośnie spędzony czas.

o. Robert Twardokus

Wszystkich młodych w czasie wakacji zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 28 lipca-11 sierpnia lub 4 -11 sierpnia więcej informacji znajdziecie na stronie http://franciszek.elblag.pl . Natomiast w czasie zimowym zapraszam na Franciszkańskie Weekendowe Rekolekcje dla młodych w Gdańsku w dniach 5-7 grudnia (dla jasności dodam, że są one dla młodzieży mieszanej).

Przejdź do góry strony