Skocz do głównej treści strony
Prowincja

DMK miejscem "spotkania"

Utworzono: 05-06-2023

Drogi Gościu, zapraszamy Cię do Domu św. Maksymiliana w Gdańsku!

Gdański Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego powstał w 1992 roku, kiedy to Ojcowie Franciszkanie, odpowiadając potrzebom serca i natchnieniu Ducha, postanowili stworzyć miejsce „spotkania”. Do dnia dzisiejszego nasz Dom jest miejscem spotkania - zarówno człowieka z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim spotkania człowieka ze swoim Stwórcą. Miejscem, do którego można przyjść, aby na nowo odkryć wartość spotkania i pogłębić podstawowe wartości. Jak zauważają nasi Goście: „czujemy się tutaj jak w domu, nie jak w hotelu” – staramy się dbać, aby przestrzeń, którą tworzymy zapewniała naszym odwiedzającym poczucie spokoju, ciepła, życzliwości i wyrozumiałości. Chcemy, aby każdy czuł się pod tym dachem przyjęty, a opuszczając mury domu wyjeżdżał z poczuciem owocnie spędzonego czasu. Jesteśmy miejscem, gdzie nie tylko można wzmacniać się duchowo, ale także regenerować siły fizyczne.

Dom św. Maksymiliana położony jest w samym sercu Gdańska. Już w kilka minut można dotrzeć do Głównego Miasta, odwiedzić Kościół Mariacki, Fontannę Neptuna czy spacerować wzdłuż Długiego Pobrzeża – Motławy. W bliskiej odległości znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe i SKM, skąd bezpośrednio można się dostać na plażę czy do pobliskich Sopotu i Gdyni. Pomimo blisko dostępnych atrakcji sam dom znajduje się w cichej uliczce. Miłośnikom przebywania pośród natury na pewno spodoba się fakt, że zaledwie w 10 minut można dotrzeć w okolice bastionów, XVII wiecznych fortyfikacji, położonych nad opływami rzeki Motławy, które są częścią popularnej trasy kajakowej.

Dom oferuje noclegi w pokojach 1-6 osobowych z łazienkami, z dostępem do wi-fi. Możliwe jest zamówienie pełnego wyżywienia. W domu dostępna jest mała kaplica 24/h, przytulny ogród zimowy oraz sala konferencyjna ze sprzętem multimedialnym.

Jesteś ciekawy jak wygląda Dom św. Maksymiliana? Zobacz zdjęcia na stronie dmk.pl

Nasz Dom Pojednania i Spotkań jest ośrodkiem całorocznym, otwartym zarówno na gości indywidualnych jak i na zorganizowane grupy.

Do zobaczenia w Gdańsku!

Patrycja Kaleczyc

 

Rekolekcje franciszkańskie rekolekcjefranciszkanskie.pl

 

Przejdź do góry strony