Skocz do głównej treści strony
Prowincja

DMK: Zapisy na rekolekcje dla kobiet

Utworzono: 02-09-2013

Rozpoczęły się zapisy na rekolekcje dla kobiet: „Matka i córka” w terminie 25-27 października 2013 w Domu św. Maksymiliana w Gdańsku

Jaką Ty chcesz być?

O najważniejszej relacji matka – córka

„A przekleństwo matki wywraca fundamenty domu” (Syr 3, 9)

Relacja matki z córką to jedna z najważniejszych relacji w życiu kobiety. Są to więzy duszy i ciała, które mają trwałą moc i są niezwykle wiążące dla przyszłego życia córki. Dzieje się tak ze względu na  wewnętrzną siłę autorytetu rodziców (władza rodzicielska). Już w okresie prenatalnym w podświadomości dziecka zapisują się stany emocjonalne matki oraz jej stosunek do dziecka – pozytywny bądź negatywny; przyjęcia i miłości, bądź odrzucenia i niechęci. W konsekwencji tego, relacja matki i córki, albo jest piękna i tworzy nowe życie, albo odwrotnie. Tej relacji w trakcie wychowania towarzyszy wiele ambiwalentnych uczuć: miłość i ból; radość i gniew; poczucie odrzucenia i tęsknota. A to oznacza błogosławieństwo lub przekleństwo. Niektóre córki panicznie boją się być podobne do swoich matek, głównie gdy nie mają dobrego doświadczenia w tej relacji, a matki przeraża myśl, że mogą unieszczęśliwić swoje dzieci.

Na rekolekcjach, gdzie będzie czas na nauczanie i ćwiczenia, na msze świętą, spowiedź, adorację, własną medytację, modlitwę uzdrowienia, chcemy zmierzyć się z tą relacją, która jest „matką” większości relacji, aby przyjąć uzdrowienie duszy i otworzyć się na miłość. Kiedy córka odzyskuje miłość, szacunek i akceptację dla siebie, to jednocześnie odzyskuje miłość i szacunek do matki.

 Cele:

  • pomoc w osiągnięciu zrozumienia Twojej relacji matka – córka
  • poznanie czym są więzy duszy i jaki mają wpływ na obecne życie
  • poznanie źródła trudności relacji i ich rodzaje
  • konfrontacja z uczuciami
  • określenie wpływu najtrudniejszych i najpiękniejszych wydarzeń z życia na osobowość, postawy, decyzje i zachowania
  • uzdrowienie skutków toksycznej relacji
  • odzyskanie miłości, szacunku i akceptacji dla siebie.
  • znalezienie sposobu na odzyskanie miłości i szacunku do matki,

Dla kogo?

Rekolekcje skierowane są do KOBIET – dorosłych córek i matek, babć, teściowych i synowych, które chcą przyjrzeć się bliżej tej najważniejszej relacji: matka – córka; córka – matka; oczekują uzdrowienia duszy ze zranień i trudności wynikających ze złej relacji oraz skutków uzależnienia, nadopiekuńczości, toksycznych zachowań; chcą odzyskać miłość i szacunek do matki/córki

Prowadzenie

o. Piotr Pliszka. Dyrektor Domu Pojednania i Spotkań. Przełożony braci ze Wspólnoty Domu Św. Maksymiliana. Rekolekcjonista. Kierownik duchowy. Z zamiłowania kucharz. Moderator Kręgu Domowego Kościoła. Odpowiedzialny za projekt Wyspa Świętego Franciszka, którego elementem jest Dom Maksymiliana.

Irena Neumueler. Teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ. Jej pasją od wielu lat jest towarzyszenie i wspieranie w rozwoju duchowym i osobistym drugiego człowieka.

Więcej informacji

Przejdź do góry strony