Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Doroczne spotkanie delegatury w Niemczech

Utworzono: 14-02-2022

Dnia 7 lutego 2022 r. odbyło się coroczne spotkanie delegatury prowincjalnej w Niemczech, należącej do Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Polsce.

Posiedzenie rozpoczęło się modlitwą, po czym o. Krzysztof Robak, delegat ministra prowincjalnego w Niemczech, pozdrowił braci i przedstawił program spotkania.

W obliczu zbliżającego się zamknięcia klasztoru w Gelsenkirchen (Wielkanoc 2023) po raz kolejny podjęto temat otwarcia nowej obecności na terenie Niemiec. Ponadto bracia wymienili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z życia i pracy w niemieckich diecezjach.

Ekonom delegatury o. Ireneusz Wojtko zapoznał braci z finansami delegatury i stowarzyszenia „Minoriten Maximilian Kolbe e.V.”. Omówione zostały również sprawy nowych ubezpieczeń grupowych, zarówno dla poszczególnych braci, jak i klasztorów.

Minister prowincjalny o. Wojciech Kulig podziękował członkom delegatury za ich posługę duszpasterską i wkład finansowy do budżetu prowincji gdańskiej, przedstawił kolejne projekty i poprosił o ich finansowe wsparcie. Dwie inicjatywy zyskały szczególną aprobatę: zakup nowego samochodu dla misji w Ekwadorze oraz wsparcie zakonnego funduszu solidarnościowego.

Ze względu na panującą pandemię tegoroczne spotkanie odbyło się online.

o. Krzysztof Robak

Przejdź do góry strony