Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Duisburg dla misji w Ekwadorze

Utworzono: 22-12-2010

Jak co roku, tuż po świętach Narodzenia Pańskiego, rusza kolędowanie w naszych parafiach. W tzw. Sternsingeraktion biorą udział dzieci, które odwiedzając parafian, poprzez wspólny śpiew i modlitwę, zanoszą błogosławieństwo do domów. Przy okazji kolędowania zbierane są ofiary pieniężne, które mają wspomóc pracę misyjną. Cel akcji podany jest dla całych Niemiec, istnieją jednak wyjątki od tej reguły – w przypadku przedstawienia konkretnego projektu misyjnego możliwym jest przekazanie uzbieranych darów pod wskazany adres.
Tak będzie w tym roku w naszej parafii w Duisburgu.

W centrum naszego zainteresowania stoi franciszkańska misja w Ekwadorzez a konkretnie projekt Allegria de Vivir, prowadzony przez naszych Braci w Santo Domingo de los Colorados.
Tragiczna śmierć ojca Mirka w dramatyczny sposób stała się jednym z punktów naszej adwentowej drogi w Duisburgu. Parafianie w niezwykle wrażliwy sposób przeżyli tą tragedię, przesyłając naszemu klasztorowi wyrazy współczucia a przede wszystkim włączając się we wspólną modlitwę za zamordowanego misjonarza.
Całość uzbieranych przez nas darów pieniężnych zostanie, za pośrednictwem Centrum Misyjnego w Akwizgranie, przekazana naszej franciszkańskiej misji w Santo Domingo de los Colorados.
Na zdjęciu fragment wystawy misyjnej w kościele St. Maximilian. Środkowa biało/czerwona część poświęcona życiu i pracy o. Mirosława.

Przejdź do góry strony