Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Duisburg: Summer in the city

Utworzono: 20-07-2009

mini kindergruppeTaki tytuł nosi wspólna akcja portu Duisburg i różnych organizatorów, w tym naszej parafii, na rzecz dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na wakacje i letni czas spędzają w mieście.

Przewidziano wiele atrakcji sportowych (w tym naukę pływania, kajakarstwo, żagle na Duisburskim torze regatowym, turnieje i zabawy), kulturalnych (m.in. zwiedzanie teatru, zapoznianie z funkcjonowaniem portu, kino), edukacyjnych (kursy angielskiego przy naszym kościele, kurs mądrego posługiwania się internetem, nauka tańca).
Nasza parafia przejęła funkcje organizatora elementów chrześcijańskich całego przedsięwzięcia – w tym ekumenicznych nabożeństw w duchu Taize, mszy młodzieżowej i kilku spotklań z Biblią.

Jest to pierwszy tego typu sojusz portu Duisburg, różnych znaczących firm i kościołów chrześcijańskich, mający na celu pomoc socjalną i wychowawczą wobec rodzin naszej dzielnicy.
Jako że wielu rodzin nie stać na żaden wyjazd akcja cieszy sie sporym zainteresowaniem ze strony najmłodszych Duisburżan. Zainteresowanie naszymi inicjatywami wyraził Ratusz, dlatego też gościmy w najbliższy piątek w naszym kościele burmistrza miasta Duisburga.

Przejdź do góry strony