Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Elbląg: Minister Prowincjalny o św. Pawle

Utworzono: 28-05-2009

Rok św. Pawła, ogłoszony przez papieża Benedykta XVI w czerwcu 2008 r. powoli dobiega końca. W naszej Prowincji jedynym kościołem pod wezwaniem Apostoła Narodów jest kościół w Elblągu. To tam właśnie każdego 25 dnia miesiąca organizowane są specjalne „dni pawłowe”, podczas których za nawiedzenie kościoła można otrzymać odpust zupełny; odprawiane są adoracje i dodatkowe Msze św. z kazaniami, na które zapraszani są różni duchowni. W przedostatni dzień św. Pawła w Elblągu gościł Minister Prowincjalny, o. Adam Kalinowski. Było to 25 maja 2009 r.

O. Prowincjał przewodniczył Eucharystii o godz. 19.oo. Na wcześniejszych Mszach św. kazania pawłowe głosił o. Salezy Tomczak OFM z Poznania.

Postać św. Pawła od wieków gromadzi chrześcijan; Apostoł Narodów także i dziś nie przestaje nas pociągać do Chrystusa swoim słowem, przykładem życia.

Poniżej wysłuchać można homilii o. Prowincjała Adama.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

o. Salezy Tomczak OFM

W elbląskim ogrodzie

W elbląskim ogrodzie

Przejdź do góry strony