Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Ewangelizacja uliczna

Utworzono: 07-12-2009

Ewangelizacja – to hasło, wokół którego zgromadziło się w Lęborku ponad 80 młodych ludzi zrzeszonych w Ruchu Światło-Życie. Dzień Wspólnoty, bo tak nazywa się to spotkanie, rozpoczął się w piątkowy wieczór 27 listopada, a zakończył się sobotnim popołudniem 28 listopada. Przez ten czas młodzież z Ostródy, Kwidzyna, Gdyni, Koszalina, Kołobrzegu, Darłowa i Lęborka pochylała się nad istotą chrześcijańskiego powołania do głoszenia Chrystusa i Jego Ewangelii.

Nowością w przeżywanym Dniu Wspólnoty stała się ewangelizacja uliczna na terenie parafii św. Jakuba Apostoła. Każda z dziesięciu grup, na jakie podzieliła się młodzież, została wyposażona w mapkę parafii oraz identyfikator. Po powrocie z „misji” nastąpiło dzielenie się różnorodnymi doświadczeniami spotkań z ludźmi. Uczestnicy ewangelizacji zgodnie twierdzą, że było to ciekawe i budujące przeżycie.
W Dniu Wspólnoty udział wzięli: moderator prowincjalny o. Michał Sabatowski oraz moderatorzy lokalni: o. Piotr Okrój, o. Roman Barbużyński, o. Paweł Kaczmarski i o. Robert Wołyniec. Dzień Wspólnoty odbywa się naprzemiennie w różnych miejscowościach trzykrotnie w każdym roku formacyjnym. Następne spotkanie Ruchu Światło-Życie już w marcu. Gospodarzem będzie wówczas wspólnota oazowa z Darłowa.

Przejdź do góry strony