Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Formacja młodych kapłanów 2014

Utworzono: 23-11-2014

W dniach 17 – 21 listopada 2014 roku w Niepokalanowie – Lasku odbył się kolejny Tydzień Kształceniowo-Formacyjny dla młodych kapłanów organizowany przez prefektów ds. formacji trzech polskich Prowincji Zakonnych.

W tym roku spotkanie prezbiterów zostało połączone ze spotkaniem braci zakonnych – do 5 lat po profesji wieczystej.
W czasie zajęć bracia wysłuchali wykładów ks. dra hab. Dariusza Oko, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie – który mówił o zagadnieniach dotyczących ideologii gender. Kolejnym z prelegentów był o. Marek Dettlaff z Wilna, który poruszył tematykę związaną z jego posługą egzorcysty w diecezji wileńskiej.

W czasie pobytu w Lasku bracia mieli także okazję wysłuchać wystąpienia o. Grzegorza Szymanika asystenta ds. MI prowincji warszawskiej, który mówił o nowym programie formacyjnym młodzieży MI w duchu ewangelizacyjnym. Po każdym z wystąpień była okazja do zadawania pytań oraz zabrania głosu w dyskusji dotyczącej poruszanych zagadnień.

Na zakończenie spotkania 21 listopada 2014 bracia kończący formację młodych kapłanów w myśl przepisów KPK kan. 279 i przepisów naszego Zakonu dotyczących formacji (Konstytucje nr 62; Statuty Generalne nr 27) przystąpili do egzaminu komisyjnego z zagadnień dotyczących prawa kanonicznego, teologii moralnej oraz teologii dogmatycznej.

W związku z powyższym pragnę poinformować, iż z naszej Prowincji egzamin z wynikiem pozytywnym zdało dwóch braci: o. Robert Wołyniec z Kołobrzegu i o. Roman Barbużyński z Gniezna. Tym samym bracia według prawa mogą pełnić urząd proboszcza parafii.

Przejdź do góry strony